Lapas karte

Youtube

Twitter

Draugiem

Facebook

Jaunākās ziņas

Ausekļu dzirnavu muzejs 12. maijā aicina tuvākus un tālākus ciemiņus uz kopā sanākšanu pavasara darbos. Šogad Sējas svētku uzsvars tiks likts uz koka amatniecību lauku sētā. Katram būs iespēja gan vērot, gan iemēģināt savu roku dažādos darbos, seno amatu prasmēs un izdarībās.

Visā valsts teritorijā no 27. aprīļa tiek izsludināts ugunsnedrošā laika posma sākums, ziņo Valsts meža dienests.

Šajā vasarā jau desmito reizi Cēsīs pulcēsies Latvijas zēnu kori. Salidojums notiks 1. jūnijā, piedaloties arī Misas vidusskolas zēnu korim, kurš pavisam nesen ieguvis spožus rezultātus Zemgales reģiona konkursā.

12. maijā Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notiks Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls “FIZMIX Eksperiments”, kurā bērni, jaunieši un arī vecāki varēs iepazīt eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs. Dienas garumā festivālā bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma, kas ļaus uzzināt, kāuzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā, kulinārijā un ne tikai. Dienas noslēgumā koncertēs Markus Riva un Edavārdi.

Cēsīs aizvadīti biedrības “Jaunatnes līderu koalīcijas” rīkotie semināri “Jauniešu migrācija. Izaicinājumi un ieguvumi darba ar jaunatni attīstībai”, kuros kopā tikās darbā ar jaunatni iesaistītās personas pašvaldībās, nevalstisko organizāciju, pašvaldību institūciju un izglītības iestāžu pārstāvji un jauniešu līderi, kas ikdienā strādā jaunatnes un/vai migrācijas jomā un paši jaunieši.

Vecumnieku novada domes vadības tikšanos ar iedzīvotājiem Bārbeles pagastā 19.aprīlī apmeklēja ap 50 cilvēku. Par pašvaldības darbu informēja izpilddirektore Aiga Saldābola, domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš, viņa vietnieks Jānis Kovals, kā arī izpilddirektores vietnieks Guntars Veismanis. Laba vēlējumus un ieteikumus sadarbībai ar aprīlī strādāt sākušo jauno pagasta pārvaldnieci Santu Bračku pauda iepriekšējā pārvaldes vadītāja Ērika Našeniece. Tikšanōs apmeklēja deputāti Mārtiņš Mediņš, Dainis Rijkuris un Māris Āķis.

Kā katru pavasari, 13. aprīļa pievakarē Skaistkalnē norisinājās senioru balle “Vai Tev prāts?”. Tautas namā pulcējās vietējie un kaimiņu novadu vecākās paaudzes pārstāvji, lai satiktos un svinētu kopā būšanu.

Ar pozitīvām emocijām Vecumnieku tautas nama amatierkolektīvi atceras 14. aprīļa koncertus Skaistkalnē un Bārbelē, kuri notika “Septiņi stāsti mūsu novadam” ietvaros. Vērtīga bija ne tikai koncertu sniegšana, bet arī iespēja iepazīt pagastu kultūras namus tuvāk, jo izrādās, ka vairāki amatiermākslinieki pirmo reizi apmeklējuši šīs kultūras iestādes. Tur ir tā burvība un pievienotā vērtība – iepazīt novadu caur kultūru.

Latvijas jaunajiem vieglatlētiem mešanas disciplīnās sezonas atklāšanas sacensības kā ierasts organizē Aizkraukles Sporta skola. Šogad U18 (2001.-2002.g.dz.) un U20 (1999.-2000.g.dz.) sacensības notika 19. aprīlī.

Pavasara cikla pirmā tikšanās ar Vecumnieku novada vadību iedzīvotājiem noritēja 17.aprīlī Stelpē, to apmeklēja ap 30 cilvēku. Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš stelpiešus iepazīstināja ar jauno pagasta pārvaldnieku Ingaru Štelfu, kas amatā stājies aprīlī. G.Kalniņš un I.Štelfs līdz ar domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Kovalu, izpilddirektori Aigu Saldābolu un viņas vietnieku Guntaru Veismani atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933