Aktuālais

Domes darbu izzina Vecumnieku vidusskolas piektklasnieki

12.09.2017

Foto: Ieva Pankrate

Vecumnieku vidusskolas 5.a klase ar klases audzinātāju Ingrīdu Segliņu 11. septembra rītā apmeklēja Vecumnieku novada domi, lai rastu atbildes uz jautājumiem un iepazītu domes darbu.

Skolēnus sagaidīja Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš. Bērni iepazinās ar domes administrācijas nodaļām. Visvairāk jautājumu raisījās Attīstības-plānošanas nodaļā – „vai tiks ierīkots vēl kāds bērnu rotaļlaukums?”, „vai stadions tiks atjaunots?” un vēl daudz citu. Finanšu nodaļā skolēni mēģināja izzināt, cik liels ir domes budžets un kā šī nauda tiek izlietota. Bērni ar interesi klausījās, kā paiet Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja darba diena. Uzzinot, ka tā nebeidzas piecos un ka veicamo darbu ir tik daudz, ka jāstrādā arī brīvdienās, kāds skolēns steigšus atzina: „Baigi daudz jādara, es gan tā negribētu.”

Domes sēžu telpā pie galda skolotāja atklāja, ka, kopīgi diskutējot klasē, skolēniem radušies divi jautājumi, kurus noteikti vajadzētu pajautāt. „Ko mēs varētu darīt un palīdzēt, kur iesaistīties, proti, ko mēs varam dot Vecumnieku novadam kā 5. klases skolnieki?” Domes priekšsēdētājs atbildēja, ka vispirms ir čakli jāmācās un jāpiedalās olimpiādēs, lai Vecumnieku novada vārds izskan un lai citur dzird, ka pie mums ir kvalitatīva izglītība. Vēl varot organizēt kādu sakopšanas talku ezermalā vai kapsētās, vai kādā citā vietā.

Otrs jautājums bija par to, kādas profesijas pēc skolas beigšanas vajadzētu apgūt. Kādi speciālisti ir nepieciešami Vecumnieku novadam? G. Kalniņš atklāja, ka novadā nav neviena celtniecības uzņēmuma, kā arī trūkst IT speciālistu, elektriķu un profesionālu smagās mašīnas šoferu.

Izskanēja jautājumi par gājēju celiņu ierīkošanu, par tumšo ielu apgaismošanu un to ieliņu asfaltēšanu, kurās ceļas putekļi.

Apņēmības pilni kaut ko darīt Vecumnieku novada labā un ieguvuši daudz informācijas skolēni devās atpakaļ uz skolu.

Ieva Pankrate,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciālisteKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA