Aktuālais

"Fizmix Eksperiments" finālā Vecumnieki finišē astotie

16.05.2017

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” Zemgales reģiona finālā Vecumnieku vidusskolas komanda VVSK izcīnīja 8. vietu. 

Lai saņemtu iespēju startēt kā labākajiem reģiona finālā, katras komandas skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz sāncenši – pārējās 34 Zemgales reģiona komandas. 

„Līdzīgi kā sporta sacensībās, arī fizikas konkursa finālā, visu izšķir ne tikai rūpīga sagatavošanās un pārliecība par spējām, bet arī veiksme. Šogad komandām pašām vajadzēja pieņemt lēmumu, kā nopelnīt punktus, jo dalībniekiem pašiem vajadzēja izvēlēties, kurus uzdevumus risināt un kurus nē, zinot tikai to tematus un pāris atslēgvārdus. Kopumā komandas veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem un, neskatoties uz iegūto punktu skaitu, visi dalībnieki, kuri kvalificējušies finālam, ir uzvarētāji,” stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Roberts Eglītis. 

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix Eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Uzvaras laurus konkursā plūca Viesītes vidusskolas komanda ENTROPIJA. Otrās vietas ieguvējus – komandu ANIHILĀCIJA no Aizkraukles novada vidusskolas no uzvaras šķīra tikai 2 punkti. Trešajā vietā ierindojās Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda POLĀRZVAIGZNE.

„Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Inga Cīrule,
erudīcijas konkursa koordinatoreKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA