Aktuālais

Misas bibliotēkas lasītāji iepazīst Vidzemi

04.09.2017

Mēs, čaklie bibliotēkas grāmatu lasītāji, varējām izbaudīt patiesi labu un izzinošu ekskursiju vasarā. Mērķis bija turpināt iepazīt mūsu skaisto Latviju visos novados un dažādās nozarēs. Šogad braucām uz Vidzemi, skaistajām Cēsīm. Maršruti tiek veidoti dažādām vecuma grupām, jo par lasītāju bibliotēkā ikviens uzskatāms jau no brīža, kad var noturēt rokās grāmatu.

10. augusta saulainā un agrā rītā 33 čaklie lasītāji devās uz Drabešu pagastu Ozolkalnā, piedzīvojuma parku „Supervāvere”. Ierodoties galapunktā, instruktori mūs iepazīstināja ar trīs dažādu  grūtības pakāpju trasēm: piedzīvojumu trase, bērnu trase un fitnesa trase. Tā kā mūsu ceļojošajā grupā ir dažāda vecuma lasītāji, katrs varēja izvēlēties savai fiziskajai un garīgajai sagatavotībai atbilstošu trasi.

Paredzētajā laiku trīs stundu garumā izklaidējās pat malā sēdētāji, tas paskrēja nemanot. Jau nākamajās dienās pēc ekskursijas, pārrunājot ekskursijā piedzīvoto, dzirdēju tikai pozitīvas atsauksmes, tas nozīmē, ka neesmu kļūdījusies ar izvēlētajiem objektiem.

Pēc fiziskām aktivitātēm devāmies uz Cēsīm, kur mūs sagaidīja smaidošas darbinieces zinātkāres centrā „Zinoo”. Sākumā iepazināmies ar iekšējās kārtības noteikumiem, kopīgi apskatījām visas telpas un pēc tam, brīvi kustoties un darbojoties, pavadījām divas stundas atraktīvajā centrā. Pieaugušie, kas nedevās kopā ar mums, varēja tuvāk iepazīt Cēsis, apmeklējot baznīcu, jauno koncertzāli vai pils parku.

Pēcpusdienā, kad saulīte vairs nekarsēja tik ļoti, devāmies gar Amatas krastu, kur jau izsenis atrodas makšķernieku iemīta taciņa, taču tagad tā ir labiekārtota. Taka ir trīs kilometrus gara un beidzas pie Zvārtes ieža. Pirmie gājēji paspēja vēl gabaliņu paieties, lai apskatītu Zvārtes iezi tuvumā, bet pārējie devās uz autobusu, lai brauktu mājup.

Visas grupas vārdā veltu pateicības vārdus šoferītim Valdim Kuzmam un Vecumnieku novada domes vadībai par doto iespēju iepazīt un apskatīt Latviju.

Sarmīte Šlikaite,
Misas bibliotēkas vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA