Aktuālais

Novada vidusskolas gatavojas žetonu vakariem

03.02.2017

Valles divpadsmitie ar audzinātāju

Februāra un marta mēneši, kā ierasts, ir svinīgā un skolēnu iemīļotā pasākuma – žetonu vakara laiks. Četru novada vidusskolu audzinātājas pastāstīja, kā norit sagatavošanās darbi gaidāmajam notikumam.

Vallē šis būs jubilejas pasākums – žetonus abiturientiem pasniegs 40. reizi. Šī gada absolventu audzinātāja Sintija Kreimane izstāstīja par valliešu tradīciju žetonu vakarā ataicināt ciemos skolu jau absolvējušos, kuriem šis ir apaļš gads kopš skolas beigšanas, lai viņi atkalsatiktos. Bet galvenokārt – lai dalītos iedvesmas stāstos un padomos ar tagadējiem divpadsmitajiem, kuriem lielās izvēles vēl tikai priekšā. Pēc sarunām ar absolventiem iepriekš sagatavotajā teatrālajā priekšnesumā Vallē tiks rādīts deviņu skolēnu divpadsmit gadu stāsts, iekļaujot popielas elementus. Lai pārliecinātu, ka rādītās atmiņas nav izdomātas, būs sagatavots video dokumentālais pierādījums.
Valles vidusskolas žetonu vakars: 4. februārī plkst. 18.00 Valles saieta namā.

Piedzīvot braucienu laika mašīnā varēs deviņu Misas vidusskolēnu žetonu vakarā. Pašlaik norit aktīvi mēģinājumi, iesaistot bijušās klases audzinātājas, kuras arī ņems dalību priekšnesumā. Divpadsmito tagadējā audzinātāja Iluta Soma pastāstīja, ka uz Misas tautas nama skatuves teātra izrādē tiks iekļautas arī dejas, speciāli veidoti video, lai pēc iespējas krāsainākās priekšnesuma formās izstāstītu stāstu pašiem par sevi.
Misas vidusskolas žetonu vakars: 10. februārī plkst. 19.00 Misas tautas namā.

Gunta Romanovska, Skaistkalnes divpadsmito audzinātāja, atklāja, ka šajās dienās sāksies finiša taisnes, bet tāpēc arī paši svarīgākie gatavošanās darbi. Priekšnesums žetonu vakarā taps projektu nedēļas laikā. Tiek uzņemta filma par pašu ikdienu – izspēlētas situācijas, kurās atklājas katram no vienpadsmit skolēniem raksturīgākais. Audzinātājas pārziņā ir filmas uzņemšana un bilžu savākšana un apkopošana, turpretī pie žetonu vakara priekšnesuma skolēni pašlaik strādā pilnīgi patstāvīgi. Tiek apspriestas dažnedažādas idejas un, rodot kopsaucēju, sāksies darbs pie humora skeču izveides.
Skaistkalnes vidusskolas žetonu vakars: 11. februārī plkst. 18.00 Skaistkalnes tautas namā.

Vecumnieku vidusskolai ir visvairāk laika gatavoties. Audzinātāja Rudīte Dambeniece pastāstīja, ka arī šeit skolēni iestudēšanai nemeklēs gatavu lugu, bet rakstīs materiālu paši. Tiks veidoti dažādi, savā starpā saistīti priekšnesumi pašiem par sevi. „Pašlaik laužam šķēpus par to, ko un kā darīt, un viss vēl ir tapšanas sākuma stadijā.” Taču visi vienpadsmit audzēkņi iesaistās vienlīdz aktīvi, tiek strādāts arī pie filmiņas izveides par divpadsmito skolas dzīvi.
Vecumnieku vidusskolas žetonu vakars: 4. martā plkst. 18.00 Vecumnieku tautas namā.

Katrīna Antonova
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29346403
katrina.antonova@vecumnieki.lvKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA