Aktuālais

Pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi iepazīst dzeju par Latviju

14.09.2017

Foto: Gita Skadiņa

Pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķu skola” audzēkņi 8. septembrī ieradās Kurmenes bibliotēkā uz dzejolīšu rītu “Iesim pasaulē”.

Bērni no bibliotekāres stāstītā uzzināja, ka bibliotēka ir vieta, kur dzīvo grāmatas. Kad tām kļūst garlaicīgi, grāmatas norāpjas no plaukta un lūdz, lai tās pašķirsta un izlasa. Grāmata “Iesim pasaulē” plauktā ilgi negarlaikojas, tā vienmēr atrodas pie lasītājiem, jo tajā dzīvo vienkārši, sirsnīgi un jautri dzejoļi bērniem.

Bibliotekāre pastāstīja, ka dzejolīšu krājums sakārtots astoņās nodaļās, kas lasītājam ļauj ielūkoties dažādās tēmās – Latvijas skaistumā, latviešu valodas bagātībā, dabas krāšņumā un bērna pieaugšanā.

Nodaļā „Jutīsi Latviju mīļu” dzejnieki runā par Latviju kā nozīmīgu vērtību, krāšņi apraksta Latvijas pilsētas upes, ezerus un kalnus. Bibliotekāre nolasīja dzejoli par latviešu valodu no nodaļas „Izmirdz manu valodiņu”, lai bērni saklausītu, kā dzejnieks spēlējas ar vārdiem, atklāj latviešu valodas skanīgumu, vārdu darināšanas spēles, ielūkojas apvidvārdu krājumā. Audzēkņi un viņu audzinātājas uzzināja gan par krizdolēm, gan aiviekstenēm, gan ķocenēm, gan plocenēm. Dzejoļi pēta latviešu uzvārdu un vārdu raibumu. Katrs “Rūķu skolas” audzēknis nosauca arī savu vārdu un uzvārdu.

Ar interesi bērni klausījās bibliotekāres priekšā nolasīto Jāņa Baltvilka dzejoli “Jaunākās ziņas”. Tas ir dzejolis par konkrētām Latvijas pilsētām un miestiņiem. Bet par mūsu Kurmeni nebija nekas minēts. Tad, audzinātāju mudināti, bērni paši pastāstīja mūsu pagasta jaunākās ziņas. Un ne tikai pastāstīja, bet arī uzzīmēja. Izveidojās vesela Kurmenes jaunāko ziņu lapa.

Par iespēju iepazīties ar bibliotēkas jaunākajām bērnu dzejoļu grāmatām un krājumu “Iesim pasaulē” priecājās gan bērni, gan audzinātājas. Dzejoļi ļāva atcerēties bērnību, kopā ar bērniem lasīt un pārrunāt nozīmīgas dzīves vērtības, sajūsmināties par vārdu spēlēm un skaistajām ilustrācijām.

Gita Skadiņa,
Kurmenes bibliotēkas vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA