Aktuālais

“Rūķu skolas” audzēkņi iepazīst Ziemeļvalstu literatūru

15.11.2017

PII “Rūķu skolas”audzēkņi un audzinātājas Zita Saule un Silvija Raupa bibliotēkā iepazīstas ar grāmatu salas uzdevumiem. Foto: Gita Skadiņa

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā šī gada temats "Salas Ziemeļvalstīs" ielūdza pasākumu dalībniekus uz ceļojumu pa salām Ziemeļvalstu literatūrā. Jūras ieskautas, salas ar savu īpašo dabu aizvien ir bijušas valdzinošs iedvesmas avots daudzu Ziemeļvalstu rakstnieku daiļradē. Šī gada temats atspoguļojas arī lasīšanai izvēlētajās grāmatās, tās katra savā veidā aicina klausītājus uz kādu literāru salu.

Somu rakstnieka Mauri Kunnasa darbs "Bagātību sala", kas ir Roberta Lūisa Stīvensona pirātu stāsta pārstāsts, ir domāta visjaunākajiem lasītājiem. 13. novembrī uz rīta stundas lasījumu no šīs grāmatas Kurmenes bibliotēkā pulcējās PII “Rūķu skola”audzēkņi.

Bērni klausījās fragmentu par Mazo Džimu, kas dodas dārgumu medībās uz slepenu salu pēc noslēpumainas dārgumu kartes atrašanas kāda veca jūrnieka mantās. Mazais Džims un kuģa apkalpe ir pārliecināti, ka ar šo dārgumu karti atradīs zeltu un dimantus, taču uz kuģa uzglūn alkatīgi pirāti, kuri negrasās dalīt lielos dārgumus ne ar vienu citu.

Viss, kas saistīts ar salām, ir mazliet noslēpumains. Arī nodarbības laikā bērniem vajadzēja atrast bibliotēkā paslēptu slepenu plānu ar dažādiem uzdevumiem. Viens no uzdevumiem bija dārgumu lādes meklēšana. Kad visi kopīgiem spēkiem veiksmīgi atrada slēptuvi, arī lādē bija ievietots uzdevums – spēle, kas ieinteresēja mazos audzēkņus un viņu audzinātājas, jo veicināja prieku par grāmatām un lasīšanu.

Gita Skadiņa,
Kurmenes bibliotēkas bibliotekāreKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA