Aktuālais

Vecumnieku vidusskolas skolēni piedalās Ekoskolu forumā

24.02.2017

Foto: S. Roga

Rīgas Rīnūžu vidusskolā no 24. līdz 26. februārim norisinās Ekoskolu programmas 15 gadu jubilejai veltīts Ziemas forums, kurā piedalās 300 skolēni un pedagogi no visas Latvijas. Vecumnieku vidusskolu tajā pārstāv Jānis Strazdiņš (7.a klase) un Astra Mizare (9.klase), un viņu skolotāja Sanita Roga. 

Ekoskolu foruma mērķis ir palīdzēt labāk izprast, kā programmas vērtības iespējams īstenot praksē, lai ikdienā veicinātu videi draudzīgu rīcību. Forums sniedz iespēju jauniešiem un pedagogiem no dažādām Ekoskolām iepazīt vienam otru un dalīties pieredzē, gūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī smelties iedvesmu zaļa dzīvesveida piekopšanai un popularizēšanai. To nodrošina daudzveidīga un piesātināta foruma programma, kurā ietvertas ne tikai tematiskas nodarbības, bet arī aizraujošas aktivitātes.

Forums aicinās dalībniekus iedziļināties nozīmīgos vides jautājumos – nodarbības palīdzēs labāk izprast bioloģisko daudzveidību Latvijas ainavās un pasaulē, apzināties mūsu lomu klimata pārmaiņās un izvērtēt savu ikdienas paradumu ietekmi uz pārtikas aprites sistēmu un atkritumu daudzumu pasaulē. Savukārt praktiskajās darbnīcās skolēni un pedagogi apgūs lietderīgas prasmes – piemēram, kā ekoloģiski gatavot ēst vai radīt modernu apģērbu, kā rīkot pasākumus, pēc iespējas mazinot to ietekmi uz vidi, un kā bez atkritumu radīšanas pagatavot pašiem savas higiēnas preces.

„Smelsimies idejas tālākai darbībai un prezentēsim mūsu skolā paveikto,” pirms braukšanas uz Ekoskolu forumu teic S.Roga.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kas savas darbības Latvijā 15 gadu laikā ir ieguvis ievērojamu popularitāti – šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes.

Katrīna Antonova
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste



Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA