Aktuālais

Vecumnieku vidusskolas skolēns saņem Pasaules Dabas Fonda balvu

04.12.2017

Vecumnieku vidusskolas 5.a klases skolēni oktobrī veidoja akvareļu gleznojumus par Eiropas zuti, kā arī pētīja tā dzīvesveidu, ko atspoguļoja radošā aprakstā. 2. decembrī Rīgā, Dabas muzejā tika atklāta skolēnu akvareļu konkursa „Eiropas zuša ceļojums” izstāde, kas veltīta Gada dzīvniekam 2017 – zutim. 

Uz izstādes atklāšanu tika aicināti visi konkursa dalībnieki. Vecumnieku vidusskolu pārstāvēja Patriks Sproģis, Agris Jankuns un Madara Muceniece. Šajā dienā konkursa dalībnieki ar ģimenēm bez maksas varēja aplūkot jauno izstādi “Zvīņu spoguļos” un arī pārējo muzeja ekspozīciju.

Lielu prieku un pārsteigumu guvām, kad tika paziņots, ka 5.a klases skolēns Patriks Sproģis ieguvis Pasaules Dabas Fonda (PDF) simpātiju balvu par savu darbu “Nelaimīgie zuši”! PDF pārstāve skaidroja, ka darbs uzrunājis ar to, ka tajā attēlota sāpīga problēma – zušu pārzveja jūrās. Svarīgi, ka mākslas darba tematikas atklāsmē skolēni esot spējīgi risināt sāpīgas problēmas!

Eiropā, arī Latvijā, zuši sastopami saldūdeņos un jūras piekrastē, no kurienes tie migrē uz upēm un strautiem, lai izaugtu un nobriestu. Diemžēl zušiem draud iznīcība – šobrīd atlicis tikai aptuveni 1% no kādreizējās Eiropas zušu populācijas. Katru gadu Eiropas krastus sasniegušo stikla zušu skaits samazinās. Eiropas zutis ir ierakstīts Starptautiskās Dabas un dabas resursu aizsardzības savienības Sarkanajā grāmatā.

Lai rosinātu skolēnu interesi un mudinātu izzināt šo interesanto, bet apdraudēto savvaļas sugu, Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu un dizaina papīrlietu veikalu „Manilla” rīkoja akvareļu konkursu 4.–6. klašu skolēniem „Eiropas zuša ceļojums”.

Konkursam kopumā tika iesūtīti 100 darbiņi no visas Latvijas. No Vecumnieku vidusskolas konkursā piedalījās 18 gleznojumi ar aprakstiem. Izstādē eksponēti 64 labākie konkursa nolikumam atbilstošie darbi. Mēs esam lepni un priecīgi, ka izstādē izstādīti visi mūsu klases darbi! Par čaklāko sniegumu 5.a klase ir nopelnījusi arī balvu visai klasei – dāvanu karti vienreizējam muzeja apmeklējumam vai ekskursijai Latvijas Dabas muzejā.

Eiropas zušu ceļojumi attēloti radoši, brīvi lietojot dažādas krāsas un spilgti atainojot maz pazīstamo zemūdens pasauli. Zīmējumi papildināti ar tēlainiem vai gluži pretēji – enciklopēdiskiem – skaidrojumiem. Konkursa žūriju patīkami pārsteidza lielais darbu skaits, kas veltīts zušu nozvejas un jūru piesārņojuma problēmām. 

Anda Sproģe,
Vecumnieku vidusskolas
vizuālās mākslas skolotājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA