Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Ar dziesmām, dejām, košiem tērpiem pavisam drīz Rīgu krāšņāku darīs Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Vēl pirms lielā notikuma Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina ikvienu padomāt par savu veselību.

Tuvojoties vasaras gaidītākajiem svētkiem, esam apkopojuši informāciju par svētku norisēm novadā. 21. jūnijā Kurmenē, Skaistkalnē un Vecumniekos notiks akcija “Izgaismo Latviju”, bet 22. un 23. jūnijā visos sešos pagastos norisināsies Jāņu ielīgošana.

Vecā ezera krastā 2. jūnijā trīs ugunsdzēsēju komandas no Vecumniekiem, Iecavas un Vecsaules sacentās par ceļojošo Māra Plēsnieka kausu. Ikgadējās sacīkstes notika 15. reizi, un šoreiz kausu ieguva iecavnieki.

Lielākie alus svētki Baltijā “Latviabeerfest 2018” norisinājās no 23. līdz 27. maijam Rīgā. Jau astoto reizi pēc kārtas Rīgas iedzīvotājus un viesus ar īstenu garšas baudījumu priecēja Latvijas un ārvalstu alus brūvētāji, piedāvājot apmeklētājiem   nobaudīt dažādas alus šķirnes, nacionālo virtuvi, iegādāties mājražotāju un amatnieku radītos produktus. Neatņemama festivāla sastāvdaļa ir mūzika, dejas un latviešu viesmīlība.

Durbes pilī 1. jūnija pusdienlaikā tika atklāta Agritas Ozolas grāmata “Sibīrijā tapušas vēstules uz bērza tāss”. Grāmatas radīšanā piedalījies arī Vecumnieku pagasta muzejs, apkopojot informāciju par Vanagu dzimtu mūsu pusē.

Trijos Vecumnieku novada dievnamos sestdien, 2. jūnijā, notika Baznīcu nakts sarīkojumi, ko pirms pulksten 18.00 ievadīja zvanu skaņas.

9. un 10. jūnijā Vecumnieku novadā norisināsies mazliet citāds nekā ierasts – Leišmalītes gājiens. Šoreiz fonds “1836” kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju un Vecumnieku novadu piedāvās laivu braucienu un pārgājienu divu dienu garumā.

Tuvojoties Latvijas valsts simtajai dzimšanas dienai, arvien gaidītāki ir arī XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuri apliecina latviešu degsmi, neatlaidību, mīlestību un spēku. Esam vienota tauta, tāpēc, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Valsts asinsdonoru centrs kārtējo reizi aicina apliecināt, cik vienoti spējam būt, šoreiz, sniedzot vissvarīgāko – dzīvību, ziedojot asinis.

“Cilvēku dzīvesstāsti un raksturi veido tautas dvēseli un sirdsapziņu. Lai arī tik ļoti izkaisīti pasaulē, bet viņus visus vieno Latvija. Tautas dzīvesstāsti veido tiltu, pa kuru visi var atnākt mājās. Latvijā.” (Vaira Vīķe- Freiberga)

Tradicionālie brīvdabas svētki “Pavasaris Šēnbergā” norisinājās 16. maijā – ļoti saulainā un svelmīgā dienā, pērn šajā laikā zemi klāja sniega un krusas graudu kārta. Šoreiz Skaistkalnes estrādē bija pulcējušies apmēram 200 dalībnieki no Vecumnieku novada, kā arī ciemiņi no Iecavas, Garkalnes, Jelgavas un Lietuvas.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933