Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Skaistkalnē Muzeju naktī šūpuļa tematika un kino

Skaistkalnes magazīnas klētī jau ceturto gadu 19. maijā apmeklētājus pulcēja Starptautiskās Muzeju dienas pasākumā. Atsaucoties uz Latvijas valsts dzimšanas tēmu «Šūpulis», klēts otrajā stāvā varēja aplūkot šūpulīšus un ratiņus, kuros izauklēti gan skaistkalnieši, gan kaimiņpagastu un pat kaimiņvalsts bērni.

Sirsnības pilnā izstādē «Mana ģimene» savas ģimenes kā tautas pamatu tēlojuši Skaistkalnes sākumskolas audzēkņi. Te ir darbi par skaistkalniešu, Kurmenes un Bārbeles jaunajām ģimenēm.

Klēts pirmais stāvs šovasar kļūst par kinozāli, kur uz seansu gan ieteicams paņemt līdzi siltāku jaku vai pledu. 19. maijā tika demonstrēta simtgades cikla filma «Mērijas ceļojums». Tai ir nopietns saturs un rāma vēstījuma forma, tomēr skatītāju netrūka. Daudzi pēc noskatīšanās pauda apbrīnu par filmā attēlotās arhivāres Mērijas Grīnbergas Latvijas mākslas vērtībām ziedoto mūžu.

Sirsnīgs paldies par izstādei atvēlētajiem eksponātiem zemnieku saimniecības «Mačeni» saimniekiem. No viņu senlietu krātuves bija apskatāmi sen mūžībā aizgājušā skaistkalnieša Hermaņa Puķīša šūpulis un ratiņi. Jāpateicas tūrisma saimniecībai «Sodelišķu dvaras» no Lietuvas par ļoti seno šūpuli un šūpuļgultiņu.

Skaistkalne muzejs2 1067x800

Sveicieni gadu vecajam Albertam Lodītim no Spangeru dzimtas Vecsaulē, kurš kādu laiciņu dzīvoja bez iemīļotā šūpulīša. To no klūdziņām darinājusi Vija Šlajeva.

Ceriņziedu klēpi dāvinu Daigai Jakuškai par ģimenes bērnu pirmo braucamrīku uzticēšanu plašākai aplūkošanai. Tie un arī bērnu zīmējumi klētī aplūkojami joprojām.

Foto – Laima Indriķe

Laima Indriķe, Skaistkalnes muzeja «Novadnieki» vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933