Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Notiks Leišmalītes laivu brauciens un pārgājiens

9. un 10. jūnijā Vecumnieku novadā norisināsies mazliet citāds nekā ierasts – Leišmalītes gājiens. Šoreiz fonds “1836” kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju un Vecumnieku novadu piedāvās laivu braucienu un pārgājienu divu dienu garumā.

Laivu brauciena maršruts virzīsies pa Mēmeles upi no Dienvidsusējas līdz atpūtas bāzei “Lutauši” pirmajā dienā, bet otrajā no “Lutaušiem” līdz Skaistkalnei. Tas uzsāksies sestdienas rītā, 9. jūnijā, pulksten 10.00 pie Ērberģes muižas, lai dotos ceļā uz Dienvidsusēju un kāptu laivās. Pirmās dienas noslēgumā nakšņošana paredzēta teltīs atpūtas bāzes “Lutauši” teritorijā. Otrajā dienā būs iespēja izvēlēties – turpināt laivot, vai doties kājām. Diena noslēgsies Skaistkalnē. Pulksten 17.30 notiks fonda "1836" piemiņas staba ierakšana pie Skaistkalnes tautas nama, bet vēlāk, pulksten 18.36, Skaistkalnes brīvdabas estrādē izskanēs koncerts.

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja Maija Jaunzeme teic: “Jāpiekrīt Imanta Ziedoņa teiktajam: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Organizējot Leišmalītes gājienus un aicinot cilvēkus tajos piedalīties, mēs palīdzam Latvijas brīnumainajam skaistumam parādīties. Turklāt, dodoties šajos gājienos, nepamet sajūta, ka atkal iemirdzas kādas jau senāk iestaigātas pēdas.”

Par godu Latvijas simtgadei fonds "1836" veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Nidai. Leišmalītes posms ir 571 km garš un tā gājienus organizē Imanta Ziedoņa muzejs.

2018. gadā plānoti astoņi divu dienu pārgājieni gar Latvijas robežu. Pārgājienu mērķis ir ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības. Katras dienas noslēgumā ir plānoti nelieli koncerti un kopēja vakarēšana visiem gājiena dalībniekiem.

Pārgājieniem var pieteikties gan individuāli, gan grupās. Pieteikšanās fonda “1836” mājaslapā - http://1836.lv/gajienu-plans/.

Laivu nomai vēlams pieteikties laicīgi, informācija par laivu nomu pieejama šeit - http://bit.ly/2s3vFqO.

 

Plašāka informācija par Leišmalītes gājieniem:

Maija Jaunzeme,
Leišmalītes gājienu projekta vadītāja

+ 371 26199366

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933