Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Novada kolektīvi iepazīst jaunas skatuves

Lielākie alus svētki Baltijā “Latviabeerfest 2018” norisinājās no 23. līdz 27. maijam Rīgā. Jau astoto reizi pēc kārtas Rīgas iedzīvotājus un viesus ar īstenu garšas baudījumu priecēja Latvijas un ārvalstu alus brūvētāji, piedāvājot apmeklētājiem   nobaudīt dažādas alus šķirnes, nacionālo virtuvi, iegādāties mājražotāju un amatnieku radītos produktus. Neatņemama festivāla sastāvdaļa ir mūzika, dejas un latviešu viesmīlība.

Vecumnieku novadu šajā festivālā pārstāvēja alus darītava “Vecmuiža”, kura saviem apmeklētājiem piedāvāja ne tikai gardu alu un spirdzinošu limonādi, bet arī piesātinātu kultūras programmu. Par alus darītavu “Vecmuiža” uzzināja visi apmeklētāji, jo braši uzstājās vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vēveri” (vadītāja Sarmīte Vēvere) un Bārbeles tautas nama folkloras kopa „Tīrums” (vadītāji Irita un Raimonds Vimbas).

DSC 0058 1200x800 copy

Neviltots bija ikviena skatītāja prieks, kad uz lielās skatuves sāka skanēt mums labi zināmās deju melodijas, mūsu vīriem un sievām izdejojot Zemgales skaistākās dejas. Savukārt folkloras kopa “Tīrums” savā programmā bija apkopojusi melodijas, kurās latvietis daudzina alu un tā brūvētājus. Alus ir sens un iecienīts mūsu tautas dzēriens, bez gardā miestiņa nav notikuši nevieni godi. Alus godināšanas tradīcija atdzimst no jauna, tāpat kā mūsu novadam raksturīgā Meteņu tradīcija. Lai pārsteigtu festivāla apmeklētājus, mūsu kolektīvi bija parūpējušies par īpašu pārsteigumu. Tie bija mūsu  staltie budēļi, kuri ar spēku un ārišķībām tika piedārdināts viss Vērmanes dārzs. Šādas sajūsmas un prieka gaviles nebijām piedzīvojuši nekad!

DSC 0141 1 1200x800

Sirsnīgu paldies sakām alus darītavai “Vecmuiža” un Maijai Placēnai par doto iespēju parādīt galvaspilsētai un tās ciemiņiem mūsu dejotājus un dziedātājus, kā arī Zemgales  budēļus.

Foto no Mārtiņa Puriņa arhīva.

Vita Vēvere,
Vecumnieku tautas nama mākslinieciskā vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933