Aktuālais

Jumīša svētkos ieskandinās jaunos kora podestus

02.10.2017

Pagājušajā pavasarī Vecumnieku novada dome izsludināja projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi”. Smeļoties iedvesmu no Vecumnieku tautas nama deju kolektīviem, kuri šī konkursa ietvaros 2016. gada vasarā uzbūvēja tirgus laukuma skatuvi, Vecumnieku tautas nama jauktais koris “Maldugunis” iesniedza projekta pieteikumu “Kora podestu būvniecībai”.

Kora podesti ir ļoti nozīmīgi kora skanējuma veidošanai dažādos koncertos. Korim ir jāizstājas rindās, turklāt katrai rindai ir nepieciešams pacēlums, lai veidotu kvalitatīvu un skaistu kopskaņu. Šādi podesti ir piebūvēti pie tautas namu skatuvēm, bet līdz šim korim nebija iespējams kvalitatīvi uzstāties, piemēram, tirgus laukumā, parkā vai uz tautas nama terases. Taču, pateicoties Vecumnieku novada domes finansiālam atbalstam, konkursa ietvaros jauktais koris “Maldugunis” uzbūvēja paši savus mobilus koru podestus, un tagad koris varēs bagātināt brīvdabas kultūras pasākumus, kā arī rīkot savus koncertus baznīcā, mazajā zālē un citās telpās, kur nav stacionāru podestu.

Jautrā kompānijā darbi gāja uz priekšu ļoti raiti. Karstā augusta nedēļas nogalē koristi pulcējās Gaismā, kora tenora Mārča Vētras darbnīcā, kur, visiem cītīgi strādājot, tapa trīs pārvietojami podesti. Liels prieks, ka kora rindās ir dziedātāji, kuriem ir pieredze un zināšanas līdzīgu darbu veikšanā – mūsu vidū bija gan profesionāli krāsotāji, gan amatnieki un, protams, zinošais darbu vadītājs, amatnieks Mārcis. Pēc kārtīga darba atpūtāmies pirtiņā un ēdām garšīgu sautējumu, gatavotu no koristu dārzā augušiem labumiem.

7. oktobra rītā plkst. 10 jaunos podestus būs iespējams redzēt uz skatuves Vecumnieku tirgus laukumā, kur Vecumnieku tautas nams svinēs Jumīša svētkus! Svētku ietvaros uz jaunajiem podestiem koncertēs jauktais koris “Maldugunis” diriģentes Sindijas Druvas vadībā un senioru koris “Atbalss” kopā ar savu jauno diriģenti Ivetu Kaktiņu, kā arī bērnu vokālais ansamblis "Zīļuki" (vad. Dace Starta). Svētkos uzstāsies arī vidējās paaudzes deju kopa “Vēveri” (vad. Sarmīte Vēvere) un amatierteātris "Vecmuiža (vad. Vēsma Petruševica). Jumīša svētku ietvaros ikvienam apmeklētājam būs iespēja pacienāties ar rudens labumiem pie Saimnieču galda un baudīt rudens ražas zupu.

Agrita Laudurga,
Vecumnieku tautas nama vadītāja,
jauktā kora “Maldugunis” dziedātājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA