Aktuālais

Misas bibliotēka aicina apskatīt krāsainu rokdarbu izstādi

07.04.2017

Misas bibliotēkā visu aprīli būs apskatāma mākslinieces Zentas Puriņas rokdarbu izstāde. Darbi ir atceļojuši no Dobeles, pateicoties Misas iedzīvotāju gādībai.

Mākslinieces darbi ir izstrādāti dažādās tehnikās. Vairāki no tiem tapuši ar eļļas krāsām, arī maigākās krāsās ar pasteli. Z. Puriņa strādā arī grafikas tehnikā un rada tekstilijas, izšuj spilvenus. Bibliotēkā apskatāmi mākslinieces izšuvumi un filcējumi. Pirmais Zentas izšūtais spilvens tapis apmēram 10 gadu vecumā, taču lielākā daļa spilvenu tapuši pēdējos divos gados.

Uzziņai:

Zenta Puriņa dzimusi 1951. gadā Dobelē. Mākslinieces bērnība pagājusi Zemgalē – Jaunbērzes pagasta "Penterēs”. Beidzot vidusskolu, Zenta iestājās Mākslas akadēmijas pedagoģijas nodaļā. Pasniedzēji, pie kuriem laimējās mācīties, bija tādas ievērojamas personības kā I. Celmiņa, I. Heinrihsons, D. Rožkalns.

1982. gadā Zenta Puriņa beidz Mākslas akadēmiju un piedalās vairākās Dobeles mākslinieku grupas izstādēs. Pirmā personālizstāde notiek 1998. gadā Jelgavas rajona Līvbērzes pagasta kultūras namā.

Jau ilgus gadus māksliniece strādā Jaunbērzes pagasta Mežinieku pamatskolā par vizuālas mākslas skolotāju. Zenta Puriņa ir nodibinājusi Latvijas bērnu fantāzijas akadēmijas māksliniecisko studiju "Naktsvijole”.

Sarmīte Šlikaite
Misas bibliotēkas vadītāja
63976630Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA