Aktuālais

Pēterdienas svinībās pieskandina Kurmenes estrādi

08.07.2017

Foto: Ieva Pankrate

Virs galvas mācās drūmi pelēki lietusmākoņi, ik pa brīdim nopilēja pa kādai lietus lāsei, pūta spēcīgs vējš, bet tas nevienu Kurmenes estrādē atnākušo netraucēja un nebiedēja svinēt Pēterdienu.

Pēterdienas svinības Kurmenē, kā ierasts, sākās ar dievkalpojumu Svētā Pētera baznīcā, kur pat uz baznīcas esošā Pētera galvu rotāja ozollapu vainags.

Parka estrādē folkloras kopa “Tīrums” ieskandināja Pēterdienu pēc senajām tradīcijām, iesaistot klātesošos rituālos.

"Esam iedibinājuši tradīciju katru gadu 29. jūnijā šeit, parkā zem liepām, īpaši atzīmēt un svinēt pagasta svētkus un godināt Pēterus,” atgādināja Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs Agris Kondrāts, vēlot sanākušajiem patīkamu un lustīgu vakaru. Kopīgi tika nodziedāta Kurmenes himna, ko sarakstījis dzejnieks Knuts Skujenieks.

Kurmenes amatierteātra aktieri sēdās vienā laivā, lai dotos “No Mēmeles līdz jūrai” un aicināja skatītājus šai ceļojumā doties līdzi un būt gataviem pārsteigumiem. Tā, laivojot pa Mēmeli, tika iepazīti šīs upes novadnieki, radi un kaimiņi.

Pirmais pieturas punkts bija Mazzalves pagasts, kur deju grupa “Mozaīka” rādīja savu sniegumu. Barons Hāns ar baronesi atklāja, kā radies nosaukums Ērberģe, savukārt zāļu sieva meklēja skatītāju rindās tos, kuriem kāda kaite, lai viņu izārstētu ar vajadzīgo zālīti vai uzlējumu.

Nākamā pieturvieta bija Skaistkalne, kur sieviešu vokālais ansamblis “Vēl mazliet” priecēja ar skanīgām dziesmām.

Laivotāji, imitējot braucienu, bija nonākuši gandrīz līdz Lielupei, un tur uzstājās jauniešu deju kolektīvs “Code”.

Koncerta noslēgumā uzstājās grupa “Dzintara trio” un Andris Ērglis, un skatītāji, nespēdami sagaidīt balli, ļāvās dejām uz skatuves.

Pēterdienas svinības un dejas ilga līdz rīta gaismai, estrādē zaļumballi spēlēja grupa “Credo” un dīdžeji Skaņa V.

Ieva Pankrate,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja,
22024545Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA