Aktuālais

Senioru deju kolektīvi sadancojas Vecumnieku tautas namā

28.11.2017

Foto: Agrita Laudurga

25. novembra vakarā ar koncertprogrammu „Dažādas sejas, dažādas dejas” tika aizvadīts senioru deju kolektīvu (SDK) sadancis Vecumniekos.

Kā ikkatru sezonu, arī šogad deju kopa „Ozols” ar savu vadītāju Agitu Seglicku uz sadanci aicināja draugus no dažādiem Latvijas novadiem un pagastiem. Sadancī piedalījās SDK „Veldze” no Ķeipenes (vadītāja Inese Daugaviete), SDK „Iecavnieks” (vadītāja Inga Paškeviča), SDK „Senbiguļi” no Bauskas kultūras centra (vadītāja Santa Zemīte), Svitenes SDK „Šurpu turpu” (vadītāja Aiga Vangale), SDK „Saulgrieži” no Saulkrastiem (vadītāja Judīte Krūmiņa) un mūsu kaimiņi no Valles – SDK „SenValle” (vadītāja Astrīda Celmiņa).

Veidojot šo koncertprogrammu, mēģinājām izcelt katra kolektīva piederību konkrētajai vietai, kā arī „pērles”, kas šajā vietā ir atrodamas.

Bauskas kolektīvs lepojās ar pilsētas gleznainajām ainavām vietā, kur saplūst Mūsa un Mēmele, „Iecavniekam” tika piedēvēts rapšu eļļas ražotāja nosaukums, savukārt „Veldze” pārstāvēja kāpostu audzētāju meku – Ķeipeni. Protams, piesakot Vecumnieku kolektīvu, tika minēts lilijas zieds. Ļoti interesanti bija redzēt, cik dažādi ir ciemiņu pagastu karogi un vimpeļi, kurus kolektīvi lieto reti, taču katrā no šādām reizēm ar īpašu lepnumu apliecina savu mīlestību pret vietu, kurā dzīvo.

Atskatoties uz koncertu, droši var sacīt, ka, neskatoties uz kolektīvu dažādību gan tautas tērpos, gan dejās un dzīves stāstos, visus tomēr vieno lielā mīlestība uz latviešu tautas dejas tradīciju.

Šis sadancis aizritēja simtgades dziesmu un deju svētku sezonā, tāpēc koncerta apmeklētājiem bija iespēja redzēt arī citu novadu deju rakstus, kuri šovasar tiks savienoti kopā deju lieluzvedumā „Māras zeme”.

Vita Vēvere,
Vecumnieku tautas nama
Mākslinieciskās daļas vadītāja
29451787Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA