Aktuālais

Stelpes rudens koncerts vijās kā pīne

17.10.2017

Foto: Ieva Pankrate

Sestdien, 14. septembrī, ikviens tika aicināts uz koncertu “Viss notiek rudenī pa īstam” Stelpes pamatskolā.

Stelpes kultūras dzīves organizatore Sandra Neliusa, atklājot pasākumu, sacīja, ka koncerts vīsies kā pīne, kurā uzstāsies gan ciemiņi, gan pašmāju amatiermākslinieki.

Ar savu skanējumu priecēja Subates vokālais ansamblis “Sonate”, un neierastākus deju soļus un kustības demonstrēja deju grupa “Ritmus”. Klātesošajiem tika doti uzdevumi – saskaitīt, cik un kādi ziedi pieminēti popūrijā, cik dziesmās minētas rozes, kā arī amatiermākslas kolektīvu un skatītāju komandas sacentās savās zināšanās, kuri zina vairāk sieviešu – ziedu vārdus. Viesi no Dvietes iepazīstināja ar sava pagasta stāstu – vēsturi, nozīmīgākajām vietām un ļaudīm. Pasākumu kuplināja tautas deju kolektīvs “Stelpe”, jauniešu deju kolektīvs “Roga” un sieviešu vokālais ansamblis “Nianse”.

Pēc neliela starpbrīža sekoja pasākuma otrā daļa ar humora piesitienu. Dvietes amatierteātris “Nebēdnieki” attēloja dzīvi ellē pēc nāves, kur īpaši gaida deputātus un neganto revidenti, lai tur ievilinātu. Uzburot ainiņu, cik patīkama dzīve ir šeit, vellene uzdanco, pienes dzērienu, un izpilda visas vēlēšanās, taču, tiklīdz uz papīra ir paraksts par to, ka paliek šeit, lomas mainās – vellene ar stibu dzenā mazgāt grīdas. Deputāts sašutis, ka tas nav godīgi, uz ko  velns atjautā: „Un cik augšā tu biji godīgs?”

Viesi no Subates dalījās ar reāliem stāstiņiem no viņu dzīves: “Daudzdzīvokļu mājas trešajā stāvā dzīvo onkulis Gera. Priekšsēdētājs viņam saka, ka jāmaksā zemes nodoklis, uz ko Gera atbild: „Bet es dzīvoju trešajā stāvā!””

Stelpes pagasta amatierteātris “Urguči” demonstrēja aktīvo dzīvi uz soliņiem, kur trīs kaimiņienes un kaimiņš pārspriež citu dzīves līkločus un atceras savējos. Kāda atminējās, kā no zaļumballes vilkta mājās, jo pati nejaudāja paiet. Atvesta uz trešo stāvu un nodota vīram, bet izrādījās, ka viņa dzīvo pirmajā stāvā un vīra nemaz neesot bijis.

Koncerta beigās viesi pateicās Sandrai Neliusai un Stelpes kolektīviem par sirsnīgo un silto uzņemšanu. Pēc pateicības vārdiem un laba vēlējumiem visi tikai aicināti uz izsoli un tirdziņu.

Izsolē jautrības netrūka, solītāja lomu izcili pildīja Dagmāra Venclova. Piedāvāto lietu neviens neredzēja, tikai no nosaukuma un raksturojuma varēja nojaust, kas tas varētu būt, bet nojauta lielākoties maldināja. Pirmā manta, kas tika pārdota, bija „lielais lācis” ar sākuma cenu – 0,50 centi. “Lielais lācis – dresēts, paklausīgs, mierīgs kā jēriņš, viņam pat blakus var gulēt, var saritināties viņam apkārt,” mantu raksturoja izsoles vadītāja. Cena diezgan ātri pieauga, līdz to pārdeva kundzei pa 4 eiro – izrādījās, milzīgu ķirbi. Degsme un cenas celšanas kāre pircējos nezuda, līdz izsolē tika pārdotas visas lietas. Pēcāk visiem bija iespēja iepirkties tirdziņā. 

 Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
22024545



Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA