Aktuālais

Vecumnieku apkārtnes meitenes sadancojas Baldonē

17.12.2017

2. decembrī ar līnijdejotāju priekšnesumiem un kopdejām tika aizvadīts līnijdeju kolektīvu sadancis Baldonē.

Mēs, Baldones līnijdeju kolektīvs „Side by side”, nolēmām aicināt uz tradicionālu sadanci savus draugus no dažādiem Latvijas novadiem un pagastiem, kurus bijām iepazinuši pēdējā gada laikā. Sadancī piedalījās līnijdeju kolektīvi no Ķekavas, Jaunsaules, Kurmenes un Rīgas, pēc skaita tuvu pie 50 dejotājiem.

Bija iedvesmojoši vērot katra kolektīva uzstāšanos un aizrautību, veidojot priekšnesumus. Ķekavas kolektīvs „Latte” dejoja Bring Down The House un Ķekavas seniori „Pīlādžu Vīns” – Down At The Old Dog And Duck!. Pēc abu kolektīvu uzstāšanās arī citas apvienības pierakstīja deju nosaukumus, lai iekļautu tās savā repertuārā. Kurmenes līnijdejotājas parādīja teatralizētu deju „Topmodele”, kas lika ikvienai no mums pasmaidīt. Jaunsaule izcēlās ar košajiem tērpiem un vairākām individuālām dejām, kas apliecināja viņu dejotprieku un septiņu gadu pieredzi šajā deju stilā.

Līnijdeju horeogrāfijas sastāv no deju soļu salikumiem, kas atkārtojas noteiktā secībā. Katra horeogrāfija tiek veidota kādam noteiktam skaņdarbam. Šīs dejas parasti izpilda dejotāju grupa, kas sastāv no vienas vai vairākām līnijām. Veidojot šo pasākumu, katram kolektīvam bija iespēja atsūtīt savas izvēlētās dejas, kas tika ievietotas kopīgā deju sarakstā ar 40 dejām. Jebkurā brīdī dejojošajam kolektīvam varēja pievienoties citi dejotāji, kuri mācēja konkrētās dejas soļus. Bija daudz tādu deju, kurās uz deju grīdas līnijās sastājas gandrīz visu kolektīvu pārstāvji. Gandrīz 50 dejotāju sarindojās uz Baldones Kultūras centra foajē telpas grīdas, kas bija manāmi par šauru, lai justos brīvi. Taču, kā paredz līnijdejošanas etiķete: „Atceries, ka deju grīda pieder katram. Mēģini to sadalīt ar blakus esošajiem dejotājiem.”

Atskatoties uz koncertu, droši var sacīt, ka, neskatoties uz kolektīvu dažādo deju līmeņu pakāpi un gadu pieredzi, visus šos dejotājus vieno dejas prieks. Kolektīva un kopības sajūta nāk līdzi katram kolektīvam, un var redzēt dalībnieku ieinteresētību šajā dejas mākslā, tādēļ līnijdeju kolektīvi var pastāvēt un dzīvot.

Daiga Sviriņa,
kolektīvs „Side by side”Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA