Aktuālais

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņi plūc laurus konkursos

24.03.2017

Foto: Čelsija Larionova ar skolotāju Jeļenu Treijeri; Patriks Sproģis un Jānis Kristiāns Saule ar skolotāju Normundu Evertu un koncertmeistari Leldi Rasnaci

2017. gada pirmie mēneši Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un pedagogiem pagājuši ļoti saspringtā, radošā un pārdzīvojumiem pilnā atmosfērā, jo šajā laikā norisinājušies daudzi nozīmīgi un nopietni konkursi.

Gads iesākās ar Valsts konkursu pianistiem, ko reizi četros gados īsteno Latvijas Nacionālais kultūras centrs, iesaistot visas Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu klavierspēles programmas audzēkņus. Šis visaptverošais konkurss palīdz pārraudzīt izglītības kvalitāti Latvijas mūzikas skolās, ļauj zināmā mērā novērtēt un salīdzināt mācību procesu, pedagogu un audzēkņu darba rezultātus. Pēc konkursa I kārtas, kas norisinājās skolā, uz II kārtu tika izvirzīti pieci mūsu skolas pianisti - Linda Grantiņa, Annija Kuzma, Čelsija Larionova, Markuss Miklaševičs un Gerda Gustsone. Visu audzēkņu sniegums konkursā tika augsti novērtēts, bet žūrijas atzinību apliecinošus diplomus saņēma Čelsija Larionova un Markuss Miklaševics.

Februārī norisinājās gadskārtējais koncerts-konkurss “Talants Latvijai”, kas tradicionāli notiek Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē. Konkursā ar 45 minūšu programmu piedalījās skolas pedagogu izvirzīti 10 audzēkņi: Čelsija Larionova (2. klavierspēles klase), Keita Daniela Cīrule (1. flautas spēles klase), Patrīcija Felicita Pavāre (3. vijoles spēles klase), Markuss Drozdovs (3. klavierspēles klase), Patriks Sproģis (2. sitaminstrumentu klase), Aksels Vitkovskis – Kaktiņš (4. trompetes spēles klase), Markuss Miklaševičs (3. klavierspēles klase), Egija Saule (4. saksofona spēles klase), Linda Eriņa (7.čella spēles klase), Gerda Gustsone (8. klavierspēles klase).

No Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas ceļazīmi uz konkursa finālu saņēma Patriks Sproģis, kas atskaņoja J. Brāmsa Ungāru deju un G. Petera “Cirku”, Markuss Miklaševičs, kas klātesošos priecēja ar K. F. E. Baha skaņdarbu “Pavasarī” un Ž. Metallidi “Apklusušie zvani”, kā arī Egija Saule, kas konkursā spēlēja K. Šonenbeka “Seno stāstu”. Jau šobrīd visi trīs augstāk novērtētie mūziķi gatavojas konkursa finālam, kas notiks 30. aprīlī.

7. un 8.martā Saldū norisinājās XII Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss, kurā startēja arī mūsu skolas audzēkņi – sitaminstrumentu klases audzēkņi Patriks Sproģis un Jānis Kristiāns Saule (3. klase) un saksofona klases audzēkne Egija Saule.

Starptautiskā konkursa rezultāti Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pārstāvjiem bija iespaidīgi – Patriks Sproģis un Jānis Kristiāns Saule jaunākajā klašu grupā abi saņēma diplomus par 1. vietu, bet Egija Saule vecāko klašu grupā – godpilno žūrijas atzinību.

Marta vidū Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skolā norisinājās III Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss vijoļspēles specialitātes audzēkņiem, kurā veiksmīgi startēja mūsu jaunie vijolnieki – Gustavs Jaunzemis (3. klase) un Una Izāka (4. klase). Abi jaunieši uzrādīja labu sniegumu un tikai par pāris punktiem atpalika no godalgotajām vietām.

8. aprīlī Vecumnieku mūzikas un mākslas skolu pieskandinās jaunie vijolnieki no visas Latvijas, jo mūsu skola rīko ikgadējo mazo vijolnieku konkursu – festivālu “Sienāzis 2017”. Dalībnieku pieteikšanās konkursam turpinās līdz 27. martam. Tā kā konkursa nolikums paredz repertuārā ietvert divus skaņdarbus, no kuriem viens ir audzēkņa un pedagoga radošs jaunrades kopdarbs, kas balstīts uz latviešu tautas dziesmas, dejas vai rotaļas melodijas izveduma ar variācijām, konkurss-festivāls veicina ne vien jauno vijolnieku radošās spējas un bagātina viņu skatuves pieredzi, bet arī palīdz veidot un apkopot uz latviešu tautas melodijām balstītu mūzikas materiālu jaunākajām vijoļspēles klasēm.

Šajā mācību gadā skolas kora “Via Stella” dalībniekiem vēl priekšā nopietns konkurss un lieli sagatavošanās darbi, jo koristi laikā no 20. līdz 23. aprīlim piedalās Starptautiskā koru konkursā Tallinā.

Paldies visiem, kas daudzinājuši Vecumnieku vārdu valsts mēroga un starptautiskos konkursos un turam īkšķus par tiem, kas joprojām spraigi gatavojas dalībai konkursos!

Paldies pedagogiem – Līgai Opincānei, Jeļenai Treijerei, Normundam Evertam, Artim Skujam, Solvitai Lokai, Leldei Rasnacei, Lindai Barkānei un Lienei Batņai – par ieguldīto darbu, gatavojot audzēkņus konkursiem, un par lieliskajiem darba rezultātiem!

Zane Onkele,
Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas komunikācijas speciāliste
29556280Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA