Aktuālais

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu absolvē 12 jaunieši

28.06.2017

Šogad Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu absolvēja astoņi jaunie mūziķi un četras Mākslas programmas audzēknes. Izlaidumā, kas notika 3. jūnijā, ikviens varēja klausīties absolventu koncertu un aplūkot jauno mākslinieču veikumu – krāšņus diplomdarbus.

Aiga Andra Dručka savā diplomdarbā “Mirklis laikā” ir izveidojusi četrus unikālus glazētus un gravētus stikla pulksteņus, kuros attēloti dabas motīvi. Katru pulksteni raksturo īpaši piemeklēta latviešu tautas dziesma, kas darbam piešķir papildus dziļumu.

Absolvente Katrīna Lavrinoviča savu diplomdarbu "Pieskāriens" veidojusi kā trīs zīmējumus. Tie ir salīdzinoši liela formāta zīmējumi, kas veikti ar melno zīmuli, attēlojot Katrīnas rokas, darot ko viņai ļoti svarīgu – spēlējot klavieres, ģitāru un basketbolu.

Rūta Ansone diplomdarbā "Pilnmēness mežā" radījusi apģērbu kolekciju – trīs batikotas kleitas ar apdruku. Rūta šim darbam iedvesmojusies, ar vecākiem ejot caur mežu pusnaktī pilnmēness gaismā. Pelēkā batika tērpos attēlo koku zarus, bet mēnesgaismas spēli uzbur oranžā apdruka un caurspīdīgs tilla audums.

Diāna Ivaškeviča diplomdarbā "Noskaņas" izvēlējusies attēlot divus zīdaiņus diametrāli atšķirīgā emocionālā noskaņojumā. Bērnu sejas pauž prieku un skumjas, arī gleznu foni ar ūdeni nes emocionālos vēstījumus. Šis diplomdarbs veidots gleznošanas tehnikā ar eļļas krāsām.

Mākslinieču diplomdarbus šogad vērtēja ne vien skolas pedagogi, bet arī divas Latvijas Mākslas akadēmijas studentes – stikla māksliniece Baiba Dzenīte un tekstilmāksliniece Elīna Baltace.

Mūzikas programmu absolvēja kokles spēles audzēkne Eva Ezerniece, pianistes Laura Undīne Šulce un Gerda Gustsone, čellistes Ketrīna Medne un Laura Libere, vijolniece Alise Išankova, akordeona klases audzēknis Kārlis Elmers Apsītis un trompetists Pēteris Vietnieks.

Izlaidumā daudz tika smiets, par ko īpaši bija parūpējušies absolventi un audzēkņu vecāki. Audzēkņi demonstrēja raksturīgas ainiņas no Mūzikas un mākslas skolas ikdienas, bet vecāki kā apsveikumu bija sagatavojuši krāšņu komisku parodiju par Ž. Bizē operas “Karmena” finālu. Katrs absolvents no vecākiem dāvanā saņēma arī Karmenai raksturīgu mūzikas instrumentu – kastaņjeti ar skolas logo.

Mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča absolventiem veltīja ceļa vārdus: “Jūs esat ļoti bagāti. Kas ir jūsu bagātība? Ne jau tās notis uz līnijām, ne otas un krāsu kastes… Jūsu bagātība ir spēja just un radīt, spēja dalīties skaistumā, un mūzikas un mākslas skarta dvēsele, kas ir vairāk sadzirdēta, sadziedēta, sadziedāta un pabarota nekā ikdienas cilvēkam…Pilnveidojiet sevi un vairojiet savu dvēseles bagātību!”

Zane Onkele,
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas
komunikācijas speciālisteKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA