Aktuālais

Velomuzikanti piestāj Skaistkalnē

29.06.2017

Foto: Ieva Pankrate

26. jūnijā vakarā velomuzikanti kuplā skaitā pulcēja klausītājus Skaistkalnes tautas namā. Zāle bija pilna ļaužu, priekšā čaloja bērni, bet Kārļa Kazāka stāstījums, kuram vijās cauri labs humors, īstums un mūzika, visus aizrāva. Bez apskaņošanas, bez mikrofoniem, nekā lieka tautas namu pieskandināja ģitāru, ukuleles, melodikas un perkusijas skaņas un balsis.

„Mēs reizi gadā satiekamies, braucam un spēlējam, mainām mūziku pret naktsmājām,” terminu „velomuzikanti” paskaidroja K.Kazāks.

Šajā vakarā kopā ar Kārli Skaistkalnē muzicēja un iespaidos par veloceļojumu dalījās: Inese, kas velomūzikā jau ir kādu laiku, K.Kazāka dzīvesbiedre Kristīne, aktieris Kaspars Zvīgulis, mūziķe un aktrise Karīna Tatarinova, Māris Bīmanis (ģitāra) un Kaspars Tobis (taustiņinstrumenti) no grupas "Dzelzs vilks".

“Savam draugam Jurim Kroičam reiz stāstīju, ka gribu pāriet ar kājām no pašas robežas austrumu pusē līdz jūrai aiz Rucavas, uz ko Juris atbildēja – braucam ar ričukiem, būs ātrāk. To pastāstījām Mārim Bīmanim, kurš ierosināja paņemt līdzi ģitāras un kaut kādas jaunas dziesmas. Tā tas arī sākās,” velomūzikas pirmsākumus atminas K. Kazāks. Mūziķi ir nobraukuši vairāk nekā 3100 kilometru pa visdažādākajiem Latvijas nostūriem.

Viesi tika aicināti pieturas laikā apskatīt Skaistkalnes baznīcu, karsta kritenes, skolu un citus objektus. Uz ko K. Kazāks atbildēja: “Patiesībā man šobrīd šķiet, ka jūs ir vērts redzēt, cilvēkus. Tā ir milzīga vērtība. Visa jēga ir cilvēkos.”

Velomuzikanti nakšņoja Upescelmiņu mājās pie Eleonoras Maisakas, kas viesus pabaroja, izguldīja un ar velosipēdu pavadīja tālākajā ceļā. Pavadītais laiks kopā saimniecei un caurbraucējiem bija pozitīvu emociju pilns. Velomuzikanti savā Twitter kontā dalījušies iespaidos: „@Velomuzika: Ja Tev kādreiz jāpārnakšņo Skaistkalnes pusē, tad Upescelmiņos būs īstā vieta! Un miegs siltumnīcā ir sapņains! Tagad gan – uz Sunāksti!”

Muzikālais ceļojums „Velomūzika 2017” sākās 25. jūnija rītā Jelgavas dzelzceļa stacijā un finišēs 2. jūlijā Kaplavā. Šis ir jau sestais velo ceļojums, kura dalībnieki sniedz koncertus apmaiņā pret naktsmājām.   

Lai velomūzikantiem labi ripo, bet Kārļa Kazāka balsi un ģitārspēli varēs atkal dzirdēt 7. jūlijā Liliju svētku piknika koncertā Vecumniekos.

Ieva Pankrate,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājaKomentāri (1)

Eleonora

Pievienots: 29.06.17 11:44

Paldies visiem labiem ļaudīm, kuri ieradās uz tikšanos ar Velomūziķiem. Īpašu paldies gribu teikt sieviešu klubuņam Mēmelīte, par skabeņu zupas vārīšanu un kluba vadītājai Līgai par atbalstu.
Lai mums visiem kopā veicās!

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA