Aktuālais

VMMS sasniegumi pasaules līmeņa konkursā „EKSPERIMENTA!”

20.06.2017

Katrīnas Lavrinovičas, Aigas Andras Dručkas un Undas Rušmanes veidotais vēja zvans "Laiks nav nauda"

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas vecāko klašu audzēknes un nu jau absolventes Katrīna Lavrinoviča (7.kl.), Aiga Andra Dručka (7.kl.) un Unda Rušmane (6.kl.) šajā mācību gadā no oktobra līdz aprīlim cītīgi gatavojās pasaules mēroga laikmetīgās mākslas izstādei – konkursam „EKSPERIMENTA!”.

Mācību gada laikā meitenes ar skolotāju Andu Sproģi piedalījās ideju darbnīcās Rīgā, veidoja skices, tikās ar māksliniekiem un scenogrāfiem, lai veiksmīgi attīstītu savu ideju ar nosaukumu “Laiks nav nauda”. Audzēknes izlēma veidot vēja zvanu no māla.

Savas idejas konkursa finālam pieteica 90 skolēnu no 16 Latvijas mākslas skolām. Kopumā fināla izvērtēšanai Tallinā tika iesūtīti 400 pieteikumi no 10 pasaules valstīm. Igauņu žūrija laikā no aprīļa līdz jūnijam izvērtēja darbu iesūtītās fotogrāfijas un audzēkņu veidoto konceptuālo aprakstu angļu valodā, kuru iekļaus arī izstādes katalogā.

Jūnijā saņēmām priecīgu ziņu, ka mūsu mākslas programmas audzēknes ar savu grupas darbu izturējušas spēcīgo konkurenci un tiek uzaicinātas piedalīties triennāles izstādē „EKSPERIMENTA!” Tallinā no 2017. gada oktobra līdz decembrim.

Lepojamies ar mūs audzēkņu panākumiem nu jau pasaules līmenī un gatavojamies braucienam uz Tallinu rudenī!

Paldies Aigai, Katrīnai un Undai par ieguldīto laiku, pacietību un izturību līdz galam! Paldies skolotājai Antrai Gustsonei par atbalstu projekta tapšanā.

Starptautiskā laikmetīgās mākslas triennāle jauniešiem „EKSPERIMENTA!” ir vērienīgs mākslas pasākums, kas iecerēts kā platforma, atspēriena punkts jaunām idejām un eksperimentiem laikmetīgās mākslas laukā – „mazā Venēcijas biennāle” jauniešiem. Tās ideja ir sasaistīt mākslu, mākslas izglītību un citas jomas, sekmējot starpdisciplināru pieeju mākslas darbu radīšanā un laikmetīgās mākslas popularizēšanu.

Nākamā triennāle „EKSPERIMENTA!” notiks Tallinā 2017. gada nogalē, noslēdzoties ar lielu starptautisku laikmetīgās mākslas izstādi. Latvija šajā pasākumā piedalīsies jau trešo reizi. Dalību triennālē koordinē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Anda Sproģe
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas
Vizuāli plastiskās mākslas programmas vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA