Jaunākās ziņas

Ieskanēsies 5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētki

16.05.2017

Piektajos Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 400 dziedātāju un dejotāju no Vecumnieku, Bauskas, Ogres un Salaspils novadiem un Rīgas

Ar krāšņu programmu 27. maijā tiks svinēti 5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētki.

Iezīmējot Vecumnieku novada ceļu uz Latvijas valsts simtgadi, pagājušajā pavasarī svētkiem pulcējās kupls skaits bērnu un jauniešu kolektīvu, kas priecēja apmeklētājus ar emocijām bagātu lielkoncertu “Mana zeme”; svētkus šogad veidos pieaugušo amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi. Sperot nākamo soli pretim Latvijas simtgadei, svētkus veidos pieaugušo amatiermākslas kolektīvi.

Svētku dienu atklās ļoti īpaša Latvijas valsts simtgadei veltīta akcija – vilciena reiss “Latvijas ekspresis simtgadei”, kas Inta Teterovska vadībā trīs dienās apceļos Latviju kopā ar 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem no Rīgas. Vecumnieku dzelzceļa stacijā ekspresis piestās 27. maijā plkst. 12.30, kur kopā ar Misas vidusskolas deju kolektīviem sniegs 5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertu.

Svētki ieskanēsies visā novadā, jo īsi pēc ekspreša atiešanas no stacijas novada amatierteātri kopā ar pūtēju orķestri “Skaistkalne”, folkoras kopu “Tīrums” un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem aicinās apmeklētājus uz performancēm novada kultūrvēsturiki nozīmīgajās vietās. Priekšnesumi notiks Vecumnieku parkā, Stelpes bijušā tautas nama vietā pie estrādes, pie Bārbeles sēravota, Aktieru Amtmaņu muzejā Vallē, parka estrādē Kurmenē un vecās sinagogas vietā Skaistkalnē.

Svētku programmu kuplinās Vecumnieku novada bērnu un jauniešu kora “Via Stella” un novada vokālo ansambļu koncerts plkst. 17 Vecumnieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Pasākumu dienā no plkst. 18.20 krāsains Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens dosies cauri Vecumniekiem, no Sarkanās skolas līdz pat brīvdabas estrādei, kur plkst. 19 sāksies svētku lielkoncerts „Mana tauta”. Svētku apmeklētāji tiek aicināti iesaistīties gājienā un pavadīt dziedātājus un dejotājus līdz koncerta norises vietai.

Lielkoncerta “Mana tauta” stāstam izvijoties cauri Vecumnieku novada vēsturei, kultūras vērtībām un dažādiem likteņa pavērsieniem latviešu tautas pagātnē, apmeklētāji tiks aicināti apzināties savas saknes un piederību tautai. Lielkoncerta režisore un scenārija autore ir Ieva Niedre, mākslinieciskā vadītāja – Sindija Druva, horeogrāfe – Agita Seglicka, bet par oriģinālu muzikālo noformējumu rūpēsies komponists Jēkabs Nīmanis ar grupu.

Darbs pie svētku plānošanas un idejas izstrādes aizsākās jau 2016. gada rudenī, kopā sanākot radošajai komandai: Jānim Kovalam, Agritai Laudurgai, Ievai Niedrei, Sindijai Druvai, Agitai Seglickai, Olgai Černišovai-Stūriškai, Lienei Batņai un Sarmītei Vēverei. Sezonas garumā visu iesaistīto kolektīvu vadītāji ir ieguldījuši milzīgu darbu, lai maija beigās savam skatītājam dāvinātu patiesi skaistus svētkus.

5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkus organizē Vecumnieku novada dome ar Zemgales plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Agrita Laudurga
Vecumnieku tautas nama vadītāja,
5. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētku producenteKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA