Jaunākās ziņas

Krāšņi šogad plauka Vecumnieku pagasta lilijas zieds

24.07.2017

Ar interesantu un daudzveidīgu kultūras programmu tika aizvadīti 12. Vecumnieku Liliju svētki, kas tradicionāli tiek svinēti jūlija otrajā sestdienā. Šogad lilijas zieds plauka no 6. līdz 8. jūlijam.

Pirmajā svētku dienā ar vadmotīvu „Svētku lilija pumpurā!” organizatori vērsa uzmanību tieši uz mūsu mazajiem “pumpuriņiem” – bērniem un viņu ģimenēm. Ceturtdienas pēcpusdienā  notika dažādas radošas aktivitātes bērniem un jauniešiem, kurās ikviens varēja pilnveidoties, darinot sev noderīgas mantas. Šajā radošajā pēcpusdienā bērni varēja baudīt nedalītu savu vecāku, vecvecāku un radošo pedagogu uzmanību, apgleznojot plakanos Baltijas jūras akmentiņus, uzcakojot savu svētku aproci vai matu stīpiņu, lokot papīra platmales. Sirsnīgs paldies novada šoferītim Ivaram Drezovam par rūpīgi izmeklētajiem Ventspils pludmales akmeņiem, kurus viņš piegādāja svētku organizatoriem! Radošajā pēcpusdienā laiks paskrēja nemanot, un ikviens, kurš bija šurp atnācis, aizgāja ar jaunām   zināšanām un noderīgiem rotājumiem turpmākajām svētku dienām.

Tās pašas dienas vakarā visus svētku dalībniekus gaidīja pārsteigums Vecumnieku ev. lut baznīcas zvana tornī, kur skaistas melodijas atskaņoja trompetists Aigars Dziļums. Neviltots prieks bija manāms ļaužu acīs, jo sadzirdēt mūzikas skaņas no zvanu torņa ir neierasta lieta.

Pēcāk Liliju svētku apmeklētāji pulcējās uz gaišu un emocijām bagātu koncertu, kuru  sniedza kamerkoris „Vox Animae” (mākslinieciskā vadītāja Sindija Druva, diriģente Maija Bode, koncertmeistare Linda Barkāne). Sirsnīga pateicība Vecumnieku ev. lut. draudzei un  mācītājam Robertam Otomeram par uzņemšanu un aktīvu piedalīšanos Liliju svētku koncerta tapšanā.

Svētku otrā diena izvērtās ļoti īpaša, jo ikviens aktīvās atpūtas cienītājs un visi tie ļaudis, kuri gūst prieku no interesantām aktivitātēm, piedalījās pirmajā Vecumnieku Tvīda velobraucienā. Ietērpjoties retro apģērbā, dekorējot savus velosipēdus un jautri pavadot laiku, šis vakars aizritēja ļoti pozitīvā gaisotnē. Milzīgs prieks, ka ļaudis šim notikumam gatavojās ļoti nopietni – jau nedēļas sākumā Vecumnieku tautas nama noliktavās tika piemeklēti retro apģērbi un aksesuāri gan dāmām, gan kungiem. Milzīgs paldies Vecumnieku uzņēmējai, apģērbu veikala īpašniecei Laurai Kļaviņai par sniegto iespēju aizņemties piemērotus tērpus Tvīda braucienam.

Tvīda velobrauciena mērķis ir parādīt un akcentēt pagājušā gadsimta 20.–30. gadu velosipēdu un apģērbu kultūru. Brauciena ideja aizgūta no Londonas, kur pirmais šāds brauciens notika 2009. gadā, vēlāk strauji iekarojot arī citas pilsētas visā pasaulē. Nu tas ir noticis arī Vecumniekos! Šis brauciens tika organizēts ar īpaši izstrādātu maršrutu, kurā dalībnieki varēja gan atpūsties, gan arī gūt jaunas zināšanas.

Pirmā pieturvieta bija Jura Audzijona sēta “Jūras”, kur mēs tikām laipni uzņemti kā tūristi. Saimnieks izrādīja šīs sētas paša rokām darinātos objektus.

Otra pieturvieta velobraucējiem bija jaunizveidotais bērnu laukums, kur uz izspēli “Es mīlu Tevi, Vecumnieku novads!” aicināja skolotāja Sarmīte Vēvere un viņas audzēkņi. Spēles laikā dalībnieki varēja parādīt savas zināšanas par Vecumnieku novadu, tā vēsturi un vērā ņemamiem faktiem.

Trešā pieturvieta tika organizēta Vecumnieku pagasta muzejā – Sarkanajā skolā. Ikvienam bija iespēja izstaigāt šo ēku, apskatīt muzeja vadītājas Ritas Kovalas veidotās izstādes, kā arī saņemt piemiņas brošūru senlaicīgā noformējumā.

Tālāk mūsu ceļš veda uz vietu, kur viena lielākā daļa velobrauciena apmeklētāju nekad nav bijuši. Tā ir vieta, kur mazs, skaists tiltiņš pār Taļķes upi ved uz Vītolu ielu, par kuras  esamību daļa Vecumnieku iedzīvotāju nemaz nezina.

Tad devāmies uz Veco ezeru, kur mūs gaidīja supošanas instruktors Māris Grīnvalds. Supošanas pamatlikumu stāsts bija ļoti atraktīvs un radīja iespaidu, ka šis sporta veids patiešām var kļūt par izaicinājumu un interesantu brīvā laika pavadīšanas veidu. Paldies Mārim par paraugdemonstrējumiem!

Velobrauciena dalībniekiem atgriežoties tautas namā, viņus gaidīja ugunskura siltums un ļoti sirsnīgs, siltam un mierīgam vakaram piemērots dziesminieka Kārļa Kazāka koncerts. Paldies visiem dalībniekiem par atsaucību un izrādīto interesi!

Jau no paša 8. jūlija un svētku trešās dienas rīta Vecumnieku tirgus laukumā notika lielais Liliju svētku gadatirgus. Svētku atklāšana pie tautas nama mijās ar floristu konkursa un izstāžu atklāšanu. Zālājā bija apskatāmi 14 floristu pāru konkursa mājas darbi – florālais galds “Lilija piknikā”, savukārt telpās tika uz vietas izstrādāts konkursa darbs – interjera objekts “Pārsteigums”.  Paralēli šīm aktivitātēm parkā aiz tautas nama darbojās piepūšamās atrakcijas bērniem, radošās darbnīcas, burbuļu šovs, kur ikviens varēja pamēģināt izveidot lielus dažādu formu ziepju burbuļus.

Dienas vidū stāvlaukumā pie tautas nama visus priecēja deju uzvedums „Aiz loga liliju vasara zied”. Koncerta mākslinieciskās vadītājas Sarmītes Vēveres veidotajā deju uzvedumā piedalījās eksotisko deju centra “Alegria” dejotājas ar kaislīgām čigānu dejām, vidējās paaudzes deju kopa “Vēveri” un senioru dāmu deju kopa “Rudens Rozes”. Koncertā skanēja dzejas vārsmas, kuras mūsu iedzīvotāji ir veltījuši savam novadam.

Jau vēlā pēcpusdienā ļaudis tika aicināti uz improvizācijas teātra “Impro zoo” izrādi, kur galvenie aktieri ir atnākušie skatītāji. Jāteic, ka Vecumnieku tautas namā improvizācijas teātris ir guvis lielu piekrišanu un par šo teātra spēles veidu tiek izrādīta arvien lielāka interese. Paldies atsaucīgajai publikai, jo bez tās laba izrāde nevarētu izdoties.

Pašā vakarā svētku dalībnieki, ciemiņi un konkursa dalībnieki tikās uz floristu konkursa apbalvošanas ceremoniju Vecumnieku Jaunā ezera brīvdabas estrādē. Šajā gadā līderpozīcijas nostiprināja Vecumnieku ģimeņu komandas. Uzvarētāj komandas titulu otro gadu pēc kārtas ieguva Ineta un Kristīne Kannas, kuras augstajam novērtējumam nespēja noticēt un tādēļ reaģēja ļoti sirsnīgi un emocionāli. Par otro labāko tika atzīts Līgas un Mika Veismaņu veikums. Godalgu trijnieku noslēdza komanda no Jelgavas - Jeļena Ričaka un Dana Žirnova.

Azartiskā koncertā pēc apbalvošanas priecēja Dailes teātra aktieri Lauris Subatnieks, Gundars Silakaktiņš un Aldis Siliņš, izklaidējot un smīdinot ar āķīgiem un nerātniem jautājumiem publikai un latviskām ziņģēm.

Sirsnīgu paldies organizatoru vārdā vēlamies teikt ikvienam, kurš palīdzēja sagatavoties šiem svētkiem. Īpašs paldies Vecumnieku vidusskolas jauniešiem Katrīnai Lavrinovičai, Laurai Liberei, Evelīnai Gudrupai, Undai Rušmanei, Agnesei Klipai, Izabellai Noorhanijai, Ketrīnai Mednei, Leldei Zandbergai, Evai Ezerniecei, Gintam Duranam, Rebekai Vietniecei, kā arī nu jau skolu beigušajām jaunietēm Unai Gargurnei un Laurai Dābolai par palīdzību svētku radošajās nodarbībās, kā arī atbalstoša pleca sniegšanu citos organizatoriskajos darbos. Mēs ar Jums ļoti lepojamies!

Svētkos Vecumnieku tautas nama vestibilā tika izstādītas vietējo iedzīvotāju dārzos izaudzētās lilijas. Šogad pavasaris bija vēss, un salnas spēcīgi skāra arī lilijas, tāpēc uz šiem svētkiem saziedēja tikai retā šķirne. Tomēr mums bija, ko izstādīt, jo Edītes Plūmes, Dzintras Artemjevas, Dzintras Audzijones, Annas Vājeikas, Ivetas Konušas, Līgas Lauriņas, Mārītes Vēsmas un Aijas Dreimanes dārzos dažas lilijas tomēr ziedēja.

Vita Vēvere,
Vecumnieku tautas nama
Mākslinieciskās daļas vadītāja

Liliju svētku foto apskatāmi un pieejami šeit:

PIRMĀ DIENA – https://failiem.lv/u/nfpb77pc

OTRĀ DIENA – https://failiem.lv/u/8eaaaam6

TREŠĀ DIENA – https://failiem.lv/u/hh4rcvj8Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA