Jaunākās ziņas

Par jauno priekšsēdētāju kļūst Guntis Kalniņš; sadala vietas Domē

16.06.2017

Foto: Katrīna Antonova

Jaunievēlēto deputātu pirmajā sēdē 16. jūnijā lēma par novada domes priekšsēdētāja amata piešķiršanu Guntim Kalniņam (Latvijas Reģionu Apvienība). Priekšsēdētāja vietnieka amatā atkārtoti ievēlēts Jānis Kovals (Zaļo un Zemnieku savienība). Novada domes izpilddirektora amatā redzēsim Aigu Saldābolu (Latvijas Reģionu Apvienība).

Vislatvijas pašvaldību vēlēšanām 3. jūnija vakarā noslēdzoties, nākamo nedēļu trīs Vecumnieku novada domē ievēlētās partijas veda sarunas par vadošo amatu sadales iespējām.

Latvijas Reģionu Apvienībai deputātu rindās pienācās 6 (sešas) vietas, partijai Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – 5 (piecas), un Zaļo un Zemnieku savienībai vēlētāji lēma piešķirt 4 (četras) vietas Domē. 

16. jūnija rītā notika pirmā Domes sēde jaunajā sasaukumā. Darba kārtībā bija balsu skaitīšanas komisijas izveidošana novada Domes priekšsēdētāja vēlēšanām un novada Domes priekšsēdētāja vēlēšanas atklātā balsojumā. Attaisnojošu iemeslu dēļ pirmajā sēdē nepiedalījās Dagmāra Venclova (Zaļo un Zemnieku savienība).

Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti divi kandidāti – Guntis Kalniņš (Latvijas Reģionu Apvienība), Dainis Rijkuris (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”). Izdarot atzīmes vēlēšanu zīmēs, pirmajā balsojumā ar 9 (deviņām) balsīm PAR priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Guntis Kalniņš. Dainis Rijkuris saņēma 5 (piecas) balsis PAR.

Jaunievēlētais priekšsēdētājs rosināja šajā sēdē ievēlēt arī priekšsēdētāja vietnieku, apstiprināt izpilddirektoru un izveidot komiteju sastāvus.

Priekšsēdētāja vietnieka amatam tika izvirzīti Jānis Kovals (Zaļo un Zemnieku savienība) un Mārtiņš Mediņš (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”). Domes deputāti ar 9 (deviņām) balsīm PAR atbalstīja Jāņa Kovala izvirzīšanu.

Jaunievēlētais priekšsēdētājs izpilddirektora amatam izvirzīja Aigu Saldābolu. Deputātu balsojumā ar 13 (trīspadsmit) balsīm PAR izpilddirektora amatā tika apstiprināta Aiga Saldābola. 

Pirmajā Domes sēdē tika izveidotas arī deputātu komitejas. Finanšu komitejas sastāvā būs Guntis Kalniņš, Aiga Saldābola, Anna Balgalve, Jānis Kovals, Dagmāra Venclova, Liene Batņa, Mārtiņš Mediņš, Dainis Rijkuris, Vēsma Petruševica. Sociālo jautājumu komitejā – Anita Smilškalne, Iveta Lavrinoviča, Roberts Cešeiko, Dagmāra Venclova, Ziedonis Jankužs, Jānis Kalniņš, Diāna Ruģele. Izglītības, kultūras un jaunatnes lietu komitejā darbosies Anna Balgalve, Iveta Lavrinoviča, Liene Batņa, Ziedonis Jankužs, Vēsma Petruševica, Jānis Kalniņš, Aiga Saldābola un Attīstības komitejā – Guntis Kalniņš, Roberts Cešeiko, Anita Smilškalne, Jānis Kovals, Dainis Rijkuris, Mārtiņš Mediņš, Diāna Ruģele.

Jaunievēlētās Domes priekšsēdētāja vēlēšanas vadīja vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Dace Šileika. Balsu skaitīšanas komisija: Vija Beļūna, Inese Kampa un Dace Šileika. 

Katrīna Antonova
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29346403Komentāri (10)

vīlusies

Pievienots: 20.06.17 11:48

Cerība, ka kaut kas būs savādāk-maza, bet tomēr bija! bet nekā! tie paši vēži, tais pašās kulēs1.

jautājums "es"

Pievienots: 19.06.17 16:12

Vai ar žults pūsli viss kārtībā?

Eleonora

Pievienots: 19.06.17 11:53

Esmu ļoti vīlusies deputātos, jo līdz šim , domāju, ka Doni vada tas cilvēks par kuru visvairāk balsis atdot tauta, bet izrādās, ka tautas izvēlei maz nozīmes- diez vai turpmāk piedalīšos vēlēšanās.

MM`s

Pievienots: 19.06.17 10:59

Un jaunā "дом 3" sezona var sākties

Vietējā

Pievienots: 18.06.17 00:14

Kuram nākošajam vajadzēs izveidot jaunu amatu šajā ģimenes uzņēmumā

Vārds

Pievienots: 17.06.17 22:23

Cik operatīvi strādā Dome, ka pat brīvdienā komentē iedzīvotāju neskaidros jautājumus. Vai tā būs vienmēr, ka arī brīvdienās novada Dome būs dežurrežimā?

Vecumnieku novada dome

Pievienots: 18.06.2017 11:37

:) Uz sasniedzamību arī brīvdienās tiecamies.

Neskaidrība

Pievienots: 17.06.17 11:14

A. Saldābola apstiprināta par izpilddirektori. Tālāk lasāms, ka Saldābola darbosies Finanšu un Izglītības, kultūras un jaunatnes lietu komitejās. Kā tas iespējams? Nevar taču būt vienlaikus deputāte un izpilddirektore. Ja viņa tika apstiprināta par izpilddirektori, jānoliek mandāts un viņas vietā nāk nākamais no saraksta.

Vecumnieku novada dome

Pievienots: 17.06.2017 14:37

Labdien!
Aigai Saldābolai deputāta mandāts jānoliek viena mēneša laikā. Pagaidām tas vēl nav noticis, tāpēc arī šāds komiteju sastāvs un deputātu saraksts. Noteikti vēl gaidāmas izmaiņas.

es

Pievienots: 16.06.17 18:52

Mediņš no dusmām laikam uzsprāga,nabadziņš.

skudra

Pievienots: 16.06.17 16:39

Paldies Dievam ka tā! Apsveicu, lai viss izdodas!

vērotājs no malas

Pievienots: 16.06.17 16:19

"sadala vietas Domē" ar piebildi - Starp savējiem

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA