Jaunākās ziņas

Vecumnieku novada pašvaldību velēšanām iesniegti četri deputātu kandidātu saraksti

01.06.2017

Vecumnieku novada vēlēšanu komisijā līdz 24. aprīlim 2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanām reģistrēti četri deputātu kandidātu saraksti: Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!» - «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK», Zaļo un Zemnieku savienība, Latvijas Reģionu Apvienība un Latvijas Atdzimšanas partija.

Atbilstoši republikas pilsētas domes un novada domes likuma 24. panta 7. punktā minētajam 28.aprīlī Vecumnieku novada vēlēšanu komisija organizēja izlozi, lai noskaidrotu, kādā secībā sakārtojamas kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes izsniegšanai vēlētājiem vēlēšanu iecirkņos. Deputātu kandidātu sarakstu iesniedzēji lozes vilka tādā secībā, kādā tika iesniegti saraksti vēlēšanu komisijā. Vēlēšanu zīmes vēlētājiem tiks izsniegtas šādā secībā:

  • Latvijas Reģionu Apvienība

kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma

  • Latvijas Atdzimšanas partija

kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma

  • Zaļo un Zemnieku savienība

kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma

  • Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!» - «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»

kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma. ES pilsoņiem, lai piedalītos Latvijas pašvaldību vēlēšanās, 90 dienas pirms vēlēšanām jābūt reģistrētiem Latvijas Iedzīvotāju reģistrā. Visiem vēlētājiem jābūt reģistrētiem Vēlētāju reģistrā.

Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības vēlēt tajā pašvaldībā, kur ir bijusi viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai pašvaldībā, kur viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā pieejamā informācija, Vecumnieku novadā un ārvalstīs uz 2017. gada 3. februāri ir 6630 vēlētāju.

Vecumnieku novadā izveidoti 7 vēlēšanu iecirkņi:

Iecirkņa Nr.

Iecirkņa nosaukums

Iecirkņa adrese

279.

KURMENES TAUTAS NAMS

"Pagastmāja", Kurmene, Kurmenes pagasts, Vecumnieku novads

288.

VALLES SAIETA NAMS

"Valles Vidusskola", Valle, Valles pagasts, Vecumnieku novads

344.

BĀRBELES TAUTAS NAMS

Bauskas iela 2, Bārbele, Bārbeles pagasts, Vecumnieku novads

355.

SKAISTKALNES TAUTAS NAMS

Kurmenes iela 1, Skaistkalne, Skaistkalnes pagasts, Vecumnieku novads

356.

STELPES PAGASTA PĀRVALDE

"Stelpes pagasta nams", Stelpes pagasts, Vecumnieku novads

359.

VECUMNIEKU TAUTAS NAMS

Rīgas iela 5, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads

360.

MISAS TAUTAS NAMS

"Tautas Nams Misā", Misa, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads

 

Līdz 16. maijam vēlētāji var izmantot iespēju mainīt iecirkni. Pašvaldību vēlēšanās iecirkni var mainīt:

  1. Uz jebkuru citu iecirkni savas pašvaldības robežās;
  2. Uz jebkuru citu iecirkni pašvaldībā, kur vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Iecirkņa maiņu ir iespējams veikt:

  1. Elektroniski, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iecirkņa maiņas e-pakalpojumu. Lai lietotu šo pakalpojumu, nepieciešams drošs elektroniskais paraksts vai internetbankas autentifikācija.
  2. Klātienē, iesniedzot pieteikumu jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādei vai par dzīvesvietas deklarēšanu atbildīgajam darbiniekam. Piesakot iecirkņa maiņu klātienē, jāuzrāda pase vai personas apliecība. Mainot iecirkni uz pašvaldību, kurā vēlētājam pieder nekustamais īpašums, papildus jāuzrāda īpašuma tiesības apliecinošs dokuments (zemesgrāmata vai izziņa no zemesgrāmatas).

Iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā ir no plkst. 7.00-22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām vēlētāji varēs nobalsot iepriekš:

31. maijā no plkst.17.00 – 20.00

1. jūnijā no plkst. 9.00 – 12.00

2. jūnijā no plkst. 10.00 – 16.00

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt iecirknī, no 29. maija varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Iesniegumu balsošanai mājās varēs iesniegt arī vēlēšanu dienā – 3. jūnijā līdz plkst. 12. Iesniegumu uz vēlēšanu iecirkni var aiznest radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona.

Piedaloties pašvaldību vēlēšanās, nepieciešama pase vai personas apliecība.

Sīkāka informācija pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv

Dace Šileika
Vecumnieku novada
vēlēšanu komisijas priekšsēdētājaKomentāri (1)

Vilnis

Pievienots: 31.05.17 21:43

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām man būtu jāizsaka savs viedoklis.Protams savu viedokli iesniedzu laikrakstam "Vecumnieku novada ziņas" 2017.gada maija numuram , to izdarot laicīgi, tomēr lai uz vēlēšanām viss izskatītos skaisti un patīkami, radās sajūta, ka mana raksta viedoklim vieta laikrakstā- APZINATI AIZKAVĒTA...Tā varētu teikt- nātru pušķis sabiedrisko attiecību nodaļai.!!!!
Kā esam saimniekojuši iepriekšējos četrus gadus?
Jau gribu pieminēt, ka iepriekšējās vēlēšanās bija zema iedzīvotāju aktivitāte tikai 39%.Un ko gribam sagaidīt no 2017.gada pašvaldību vēlēšanām ?
Vai deputāti ir snieguši atgriezinisko atskaiti pagasta vēlētājiem par paveikto iepriekšējos četros gados???
Esmu veicis personīgus vērojumus un vēl joprojam vēlētos izteikt šādus četrus viedokļus:
1.Vai iepriekšējos gados novada domē ievēlētie deputāti akceptējuši dārgo apvidus auto iepirkumu domes vadībai??? Kādā veidā strādā kontroles mehānisms domes izpilddirektora auto -jau gadiem no rīta vizinot uz darbu savu sievu un vakaros braucot uz savu vecaku mājām. Gribētu zināt vai vieglo transporta nodokli domes izpilddirektors par šādu pakalpojumu maksā, izmantojot domes auto privātām vajadzībām???
2.Kā tika izvest iepirkuma konkurss pirmsskolas iestādes ēkas renovācijai Liepu ielā? Vai tik neesam pārcentušies pie naudas tērēšanas ēkas renovacijai, kas sastāda 708772.78EUR??
3.Ļoti uzskatāms ir jautājums par naudas tērēšanu no budžeta līdzekļiem domes ēkas apsargu algām-13000.gadā.Un tomēr pa četriem darbības gadiem domes deputātiem neienāca prātā ietvert telpu apsardzi, lai mazinātu budžetu neliederīgu izmantošanu.
4.Vai domes deputāti ir aizdomājušies par iedzīvotāju vērtīgumu, kuri savas darba vietas ir atraduši citās Latvijas pilsētās, mazpilsētās un arī ārpus Latvijas. Uz darbu dodas sešos no rīta un atgriežas astoņos vakarā. Protams iedzīvotāji maksā nodokļus novadam.Kā tad novads izdzīvotu, ja nodokļos samasāto naudiņu nobīdītu pašvadībām pilsētās, mazpilsētām, kur piedāvā darba vietas ar labu pievienoto vērtību.
Secinājums::deputātu solījumos jau dzirdēti tukši vārdi.Iedzīvotāji ir apauguši ar šaubīgiem solījumiem un ir naivā cerībā, ka nākamie deputāti būs skaistas dzīves veidotāji. Kad ievēlēs jaunos deputātus- būs draudzīgs un plašs ģimenes uzņēmums.
Esmu liels kritiķis, tāpēc esmu par taisnīgu un atbildīgu deputātu domi.

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA