Jaunākās ziņas

Vecumnieku novads iesaistās starptautiskā tūrisma projektā

02.03.2017

Septiņu Zemgales pašvaldību vadītāji Pasvalē parakstīja līgumu par sadarbību starptautiskā tūrisma projektā «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!». Pēc tam bija iespēja apmeklēt Rauboņu ūdensdzirnavas, kur iekārtots muzejs un darbojas vilnas kārstuve.  Foto: Žanna Zālīte

Vecumnieku novada Domes priekšsēdētāja Aiga Saldābola un vēl sešu pašvaldību – Bauskas, Iecavas un Rundāles novada, kā arī Lietuvas Republikas Biržu, Pakrojas un Pasvales rajona – vadītāji 1. martā Pasvales novada muzejā parakstīja līgumu par sadarbību starptautiskā tūrisma projektā «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!».

Sadarbības līguma mērķis ir veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību septiņu pierobežas pašvaldību teritorijās, rosinot iedzīvotājus ceļot un iepazīt apskates vietas un iespējas kaimiņos.

Projektā plānots izveidot kopīgu maršrutu un izdot brošūru latviešu un lietuviešu valodā, kurā būs iekļauta informācija par 35 apskates objektiem, septiņiem pasākumiem, kā arī naktsmītnēm un ēdināšanas vietām gan Latvijas, gan Lietuvas pusē.

Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, tiks organizēta akcija ar balvu izspēli. Ceļotājiem būs iespēja no 6. maija līdz 10. septembrim apmeklēt kādu no projektā iesaistīto pašvaldību administratīvajā teritorijā organizētajiem pasākumiem vai tūrisma objektiem, kopā iegūstot vismaz septiņus zīmogus. Pierobežas maršrutu izzinātāji varēs tikt pie labvēļu gādātām veltēm – dāvanu kartēm no ēdināšanas uzņēmumu un naktsmītņu saimniekiem, bet visaktīvākie piedalīsies septiņu tūristu klases velosipēdu izlozē.

Vecumnieku novadā ceļotājiem tiks piedāvāts apmeklēt Bārbeles pagasta brīvdabas muzeju «Ausekļu dzirnavas», kokamatnieka sētu «Jūras» un tradicionālos Liliju svētkus Vecumniekos; tiks ieteikts aplūkot arī Skaistkalnes katoļu baznīcu, «Mačenos» ierīkoto senlietu krātuvi «Sendienas» un Strūbergu ģimenes daiļdārzu Beibežos.

«Šis projekts ir lieliska iespēja iepazīt citam citu vēl tuvāk, ieraudzīt kādu «zelta graudu», kas ikdienā nav pamanīts, stiprināt sadarbību starp pašvaldībām un veicināt tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību,» vērtē Pasvales rajona pašvaldības mērs Gintauts Gegužinsks.

Pēcpusdienā pašvaldību pārstāvji apmeklēja Rauboņu ūdensdzirnavas, kur iekārtots muzejs un darbojas vilnas kārstuve. Tur atbraucējus sagaidīja Lietuvas televīzijas ļaudis, kas programmas «Laba diena, Lietuva» tiešraidē translēja sižetu par septiņu pašvaldību sadarbību starptautiskā tūrisma projektā. Materiālu var noskatīties (sākot no 24.14. minūtes): http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/163455/laba_diena_lietuva.

Starptautiskā tūrisma projekta «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» prezentācija notiks 6. maijā Bauskā. Projektu koordinē Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

 

Žanna Zālīte,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaKomentāri (2)

Piekrītu

Pievienots: 03.03.17 18:12

Tas tiešām būtu labi, ja būtu iespējams tajās reizēs, kad pasākumi Pasvalē vai Biržos vai Pakrojā noorganizēt autobusu, lai cilvēki nopērk kaut vai biļeti un var aiztikt līdz pasākuma norises vietai un atpakaļ. Par to vajadzētu padomāt, ja jau reiz šāda akcija ir un grib, lai cilvēki var iepazīt kaimiņus.

Zane

Pievienots: 03.03.17 11:01

Žēl, ka nekursē autobuss uz Biržiem

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA