Jaunākās ziņas

18. novembrī atzīmēs Mazā biznesa dienu

13.11.2017

Šogad Mazā biznesa diena notiks trešajā novembra sestdienā – Latvijas Republikas proklamēšanas gadskārtā. Sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem Latvijas Biznesa savienība turpinās aizsāktās tradīcijas reģionos un digitālajā telpā. Iniciatīva ''Atbalsti mazo biznesu'' 2017 .gadā pulcē vairāk nekā 5800 uzņēmumu, kuri iepazīstina ar sevi bezmaksas interneta platformā www.mazabiznesadiena.lv.

Pašlaik mikro un mazie uzņēmumi veido vairāk nekā 94% no kopējā Latvijā reģistrēto uzņēmumu skaita. Puse no šiem uzņēmumiem reģistrēti galvaspilsētā, bet vēl 21% – Pierīgā. Pēdējos gados mikro un mazā biznesa sektorā ietilpstošie uzņēmumi uzrādījuši stabilu apgrozījumu un strādājuši ar peļņu. To rentabilitāte bijusi par aptuveni 15% zemāka nekā valstī vidēji. Mikro un mazie uzņēmumi ir nozīmīgi darba tirgū, jo ik gadu tiek radītas jaunas darba vietas jaunizveidotajos uzņēmumos, savukārt tirgū jau strādājošie uzņēmumi paplašina savus darbības apjomus, piesaistot aizvien jaunus darba ņēmējus. Lursoft aprēķinājis, ka no visiem Latvijas uzņēmumos strādājošajiem darbiniekiem 468,13 tūkstoši personu jeb 66,48% pagājušajā gadā strādājuši tieši mikro un mazajos uzņēmumos. Aptuveni 70% no visiem mazā biznesa sektorā strādājošajiem uzņēmumiem nodarbina līdz pieciem darbiniekiem katrs.

Mazā biznesa diena ir viens no publiskākajiem pasākumiem, kurā piedalīties var ikviens sabiedrības loceklis.

Mazā biznesa dienā piedalās visi interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv reģistrētie uzņēmumi. Šajā vietnē ir uzkrāta un uz Latvijas kartes vizualizēta informācija par visiem iniciatīvas dalībniekiem, to piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem, strukturējot tos pēc dažādiem parametriem, lai palīdzētu cilvēkiem izvēlēties atbalstāmos komersantus pēc teritorijas, preces vai sniegtā pakalpojuma.  

Vietnē var izveidot sava biznesa individuālu reklāmas plakātu, ko ērti publicēt savos sociālo mediju kanālos. Ar testa palīdzību interesenti tiek aicināti noteikt savu „Uzņēmēja gēnu”, kā arī 17. novembrī plkst. 9 būs iespējams vērot Mazā biznesa dienas sagaidīšanas konferences tiešraidi.

Iniciatīvai ir īpaša uzlīme, kuru var saņemt Vecumnieku novada domes Attīstības – plānošanas nodaļā. Šo uzlīmi aicinām izmantot kā atpazīstamības zīmi mazajam biznesam tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietā.

Vairāk informācijas: www.mazabiznesadiena.lv; https://www.facebook.com/AtbalstiMazoBiznesu; https://twitter.com/AtbalstiMazo

Atbalsti mazo biznesu, jo aiz katra mazā biznesa ir uzņēmīgi Latvijas cilvēki!

Alīna Žukauska,
Vecumnieku novada domes
projektu koordinatore
63920596Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA