Jaunākās ziņas

Lāčplēša dienā “Staros Vecumnieki” un staros Vecumnieku cilvēku sirdis

08.11.2017

11. novembris ir diena, kurā atceramies Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus, pateicoties kuru dzimtenes mīlestībai un vēlmei ziedoties, mēs šodien varam dzīvot brīvā Latvijā.

Pieminot mūsu tautas varoņus, jau piekto gadu Vecumnieku tautas nams aicina uz muzikālu gaismu performanci “Staro Vecumnieki”, kuras laikā Vecumnieku centrs iededzas spožās gaismās, rotājas svecīšu liesmiņās un svin mūsu tautas uzvaru pār naidnieku – tumsu. Mēs vēlamies atgādināt ikvienam apmeklētājam, ka mūsu varoņi ir izcīnījuši mums gaismu – mūsu brīvību un, cienot viņu piemiņu, mums šī gaisma jānes arī savās sirdīs kā svētkos, tā arī ikdienā.

Muzikālo gaismu performanci “Staro Vecumnieki 2017” šogad atklās viena no programmas “Latviešu filmas Latvijas simtgadei” jaunākajām filmām “Ievainotais jātnieks”, kas tiks demonstrēta plkst. 16 Vecumnieku tautas nama lielajā zālē. Savukārt no plkst. 17.30 tautas nama apkārtnē un pie Vecumnieku pagasta muzeja iedegsies dažādi vides objekti, tiks izgaismotas seno latviešu zīmes un izlikti svecīšu zīmējumi.

Aiz tautas nama kursies ugunskurs, pie kura apmeklētājus sildīs zāļu tēja. Tautas nama mazajā zālē būs apskatāma norvēģu fotogrāfa Geira Hansena mākslas foto izstāde – veltījums Latvijai 99. dzimšanas dienā, kas līdz Latvijai ir atceļojusi ar Sandras un Egila Neliusu gādību. Latvijas Kara muzeja ceļojošo izstādi “Tautas pašapziņas ceļš” apmeklētāji varēs apskatīt Sarkanās skolas zālē.

“Staro Vecumnieki 2017” notikumu klāstā šogad apmeklētājus gaida arī ļoti īpašs pārsteigums – smilšu aplikāciju filmas “Mēs uzziedam mūsu mājās – Vecumnieku novadā” pirmizrāde, kas būs vērojama performances ietvaros uz Vecumnieku tautas nama sienas. Filmiņa tapusi īpaši “Staro Vecumnieki” performancei un stāsta par Vecumnieku cilvēku ikdienu un prieku, dzīvojot Vecumnieku novadā. Smilšu aplikāciju filmu veidojusi māksliniece Zane Pumpure-Prāmniece.

Aicinām ikvienu novada iedzīvotāju ļauties gaismas spēkam un burvībai un piedalīties “Staro Vecumnieki 2017” notikumoes kopā ar ģimeni un draugiem.

Agrita Laudurga,
Vecumnieku tautas nama vadītāja
26247076Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA