Jaunākās ziņas

"Rudens rozes" uzrīko senioru deju kopu sadanci

08.11.2017

Foto: Vita Vēvere

Kā ik katru gadu, pašā novebra sākumā ir “Rudens rožu” ziedēšanas laiks, un uz senioru dāmu deju kopu sadanci Vecumniekos ierodas viešņas no dažādām Latvijas pilsētām.

Šogad uzņēmām senioru dāmu deju kopu „Madaras” no Salaspils, kuru vadītāja Regīna Grebežniece ir senioru dāmu deju tradīcijas uzturētāja Latvijā. Tāpat pie mums viesojās dāmas no Rundāles, deju kopa  „Magnolijas” un „Virši zied” (Sesava), vadītāja Aiga Vangale, „Vīzija” (Jaunjelgava), vadītāja Meta Šlesere, „Sendienas” no Ceraukstes pagasta,  vadītāja Tamāra Lisovcova. Vistālāko ceļu šajā reizē bija mērojušas dāmas no Brocēniem – deju kopa „Dzirnaviņas”, vadītāja Astrīda Rozenberga.

Šī gada koncertprogramma bija kā pasaka. Tajā tika stāstīts par vietu, kurā dzīvojam, par majestātisko liliju ziediem, ar kurām lepojamies, par draugiem, kuri piedalās koncertā, un, protams, par mums pašiem. Pasakas teicēja, amatierteātra „Vecmuiža” režisore Vēsma Petruševica kopā ar mazmeitiņām Alisi Vēveri un Martu Rogu tina šo pasaku kamolīti, bet dāmas pasaku izdejoja. Koncerta pārsteigums bija kolorītās „Virši zied” vecmāmiņas, kuras lepni iestūrēja tautas nama zālē ar BMW markas automašīnu un izpelnījās skaļas publikas ovācijas.

Kā allaž sadanča koncertprogramma izvērtās ļoti sirsnīga, jo dāmas vienmēr ved līdzi prieku, ar ko dalīties. Senioru dāmu deju kopu kustība Latvijā iet plašumā, jo kundzes ir apņēmības pilnas pavadīt savu brīvo laiku pilnvērtīgi – dejojot, apgūstot jaunus un interesantus deju soļus.

Prieks par to, ka Sarmīte Vēvere veido savas deju horeogrāfijas, kuras „Rudens rozes” apgūst ar lielu entuziasmu. Koncertā varēja vērot, cik dažādi ir kolektīvi, cik pārdomāti un krāsaini ir to tērpi, cik interesantas horeogrāfijas iespējas ir šī tipa kolektīviem. Paldies Vecumnieku tautas nama senioru dāmu deju kopai „Rudens rozes” par tradīcijas turpināšanu un aicinām pievienoties šim kolektīvam dejot gribošas dāmas.

Vita Vēvere,
Vecumnieku tautas nama
Mākslinieciskās daļas vadītāja
29451787Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA