Jaunākās ziņas

Skaistkalnes vidusskola Lāčplēša dienā sakopj kapa vietas

15.11.2017

Novembris ir mēnesis, kad visa Latvija atceras un piemin valsts dzimšanas dienu un cilvēkus, kuri ar savām domām un darbiem kaldinājuši mūsu valsts neatkarību.

Tradicionāli Lāčplēša dienu un valsts dibināšanas gadadienu svinam arī mēs – Skaistkalnes vidusskolas saime. Svētkiem gatavojoties, svinīgā rotā ietērpjas skola, Latvijas skaistums saskatāms 11. klases skolnieces Ditas Siliņas fotoizstādē „Mūsmājas”, skolas pagalmu pieskandina Jaunsargu vienības dalībnieku ierindas solis un dziesmas, tiek organizēts patriotisko dziesmu konkurss, top skolas svētku koncerts.

Šogad gatavošanās valsts svētku norisēm aizsākās jau krietni iepriekš – apkopojot informāciju par Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Augusta Zvejnieka nopelniem Latvijas neatkarības izcīnīšanā, tiekoties ar viņa attālu radinieci skaistkalnieti Lūciju Kaļķi un sazinoties ar Augusta Zvejnieka dēlu.

Kopā ar 6.klases skolēniem Eliasu Bujonoku, Kati Kaļķi, Rodrigo Lapsiņu, Megiju Leiti, Andreju Siliņu un Diānu Romanovsku Skaistkalnes Jaunajos kapos sakopām Zvejnieku dzimtas atdusas vietu un iestādījām viršus, lai Lāčplēša dienas rītā jaunsargi un skolas un pagasta pārstāvji noliktu ziedus un svecītes, pieminētu Latvijas Neatkarības kara notikumus un Augustu Zvejnieku.

„Šis notikums ir patiesi emocionāls un pārdomas rosinošs… Es jūtos saviļņoti, ir svarīgi neaizmirst savas valsts vēsturi… Šie cilvēki ir īpaši jāgodina, jo viņi ir tie, kas cēla mūsu valsti...” – savos iespaidos dalījās 11. un 12. klases skolēni.

Lai mums pietiek spēka un iedvesmas ikdienas darbiem Latvijas labā!

Lolita Silakaktiņa, Ingus Pavinkšnis,
Skaistkalnes vidusskolas skolotājiKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA