Jaunākās ziņas

Starptautiska jauniešu grupa iepazīst Latvijas kultūru un tradīcijas

12.07.2017

Foto: www.jaunatnesmaidam.lv

No 1. līdz 14. jūlijam astoņi jaunieši no Honkongas, Čehijas, Francijas un Spānijas darbojas Vecumnieku novada biedrības “Jaunatne smaidam” organizētajā starptautiskā brīvprātīgā darba nometnē.

Nometnes mērķis ir iepazīt latviskās pirts tradīcijas, praktiski veidojot “zaķīšu pirtiņu”, apgūstot pirts slotu siešanu, izzinot zāļu spēku un to pielietojumu. Brīvprātīgie jaunieši līdztekus Latvijas bagātīgās kultūras iepazīšanai dalās arī ar savas dzimtās zemes kultūru un popularizē brīvprātīgo darbu.

Spānijas brīvprātīgais Alehandro, kurš Latvijā ieradies no Kanāriju salām, vēlējās izzināt Latvijas dabas bagātības. Viņu ieinteresēja latviskās pirts tradīcijas, tieši tādēļ viņš izvēlējās tieši šo projektu.

Vistālāko ceļu uz Latviju mērojuši divi brīvprātīgie no Honkongas, kuri bija pārsteigti par dabas daudzveidību un dzīvajām tradīcijām.

Savukārt brīvprātīgais no Čehijas, 18 gadus vecais Milans, pārsteidza ar savām latviešu valodas zināšanām. Valodu jaunietis apguvis divu gadu laikā pašmācības ceļā. Šī bija viņa pirmā viesošanās Latvijā. Milanam grūti atbildēt, kādēļ izvēlējies apgūt latviešu valodu, taču Latvijas kultūrā piesaistīja Dziesmu un deju svētku tradīcija, vasaras saulgrieži.

12. jūlija vakarā plkst. 19 pie jauniešu mājas Bārbelē norisināsies starpkultūru vakars ikvienam interesentam. Piknikā pie ugunskura būs iespēja iepazīt dažādas kultūras, mūziku un tradīcijas.

2017. gadā starptautisko brīvprātīgā darba nometņu ietvaros visā pasaulē īsteno iniciatīvu "1Table4All" (tulk. – viens galds visiem). Iniciatīvas mērķis ir ar starptautisko brīvprātīgā darba projektu palīdzību popularizēt kultūru dažādību, dzimumu vienlīdzību, vides ilgtspēju un sociālo iekļaušanu. Sadraudzības vakars Bārbelē bija šīs iniciatīvas sastāvdaļa.

Renārs Manuilovs,
biedrības “Jaunatne smaidam” biroja vadītājsKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA