Jaunākās ziņas

Svinīgi atklāts jaunais Vecumnieku bērnudārzs

25.03.2017

Foto: Žanna Zālīte

Saulainā un siltā pavasara dienā, 24.martā, svinīgi vērās jaunā Vecumnieku bērnudārza durvis.

Vecumniekos,  Liepu ielā, uz Vecumnieku vidusskolas divu pirmsskolu grupu atvēršanas svētkiem bija pulcējušies abu jaunizveidoto grupiņu pūcītes un lapsiņas – jaunās ēkas audzēkņi ar vecākiem. Rokās ciešāk sakļaujot balonus, mazie ar patīkamu satraukumu nepacietīgi gaidīja iespēju beidzot doties iekšā, lai jau jaunnedēļ uzsāktu pirmsskolas gaitas.

Lielajā notikumā sanākušos sveica Vecumnieku novada Domes priekšsēdētāja Aiga Saldābola un pateicās visiem bērnudārza izveidē un būvniecībā iesaistītajiem par šī pasaku namiņa tapšanu, novēlot bērniem tajā justies kā mājās.

Izpilddirektors Guntis Kalniņš piebilda, ka vieglāk ir uzbūvēt jaunu māju nekā renovēt vecu, tāpēc sacīja lielu paldies cilvēkiem, kas vairākus mēnešus nenogurstoši strādāja, lai izdotos šo degradēto teritoriju pārvērst godam renovētajā ēkā, kuru redzam šodien.

Kādreizējā pienotavas ēka ir pilnībā pārvērtusies. 13. septembrī uzsākto būvniecības darbu laikā no tās atstāta vien priekšējā siena un kāpnes, taču visas pārējās konstrukcijas būvētas no jauna. Ēkai un visai tās teritorijai piešķirta jauna elpa. Pateicību par ieguldīto darbu un enerģiju atvēršanas dienā saņēma celtniecības uzņēmuma SIA „Kvintets M” pārstāvji Ainārs un Gatis Marinski ar komandu un būvuzraugs Raivo Soks. Tika novērtēta arī Bauskas būvvaldes sapratne un iesaiste un sveikts tās pārstāvis Andris Barovskis.

„Jau vairākus gadus esam dažādi mēģinājuši risināt novada bērnudārzu problēmu – saspiežoties, pārbūvējot, tāpēc ir liels prieks, ka esam nonākuši līdz papildus telpām šeit,” prieku pauda Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis. „Lai mazajiem ir patīkami šeit uzturēties, atnākot nekad nenāk raudiens,” viņš vēlēja. Ceļa vārdus vecākiem, audzinātājām un bērniem teica arī Vecumnieku vidusskolas direktore vietniece pirmsskolas darbā Daiga Alde.

Vecumnieku vidusskolas otra bērnudārza ķipari un vidusskolas ansamblis bija sarūpējuši jaunajiem Liepu ielas bērniem muzikālu sveicienu, kam sekoja svinīgā lentas pārgriešana, un gaidīšana nu bija galā – vecāki ar bērniem devās iekšā izpētīt bērnudārza telpas, lai mazie iejustos jaunajās otrajās mājās.

Bērnudārzā paredzēts uzņemt līdz 40 bērnu. Pašlaik „Pūcīšu” grupiņā mācīsies 13 bērni un ēkas otrā pusē būs 15 lapsiņu no pusotra līdz trīs gadu vecumam. Pirmsskolas izglītības iestādē darbosies četras pirmsskolas skolotājas un divas skolotāju palīdzes, kuras jau atklāšanas svētkos satikās un iedraudzējās ar bērniem.

Iestājoties sausākam laikam, paredzēts pabeigt darbus ēkas otrā pusē, pilnībā nosusinot un iekārtojot bērnu rotaļlaukumu.

Nekustamo īpašumu Liepu ielā 2 Vecumnieku novada pašvaldība iegādājās 2015. gada rudenī. Pagājušā gada 30. jūnijā tika atklāts konkurss par iepirkumu “Ēkas Liepu ielā 2, Vecumniekos, Vecumnieku pagastā, Vecumnieku novadā, pārbūve atbilstoši pirmsskolas izglītības iestādes prasībām”. Pēc iesniegto piedāvājumu izskatīšanas un izvērtēšanas tika pieņemts lēmums un 8. septembrī noslēgts līgums ar izpildītāju SIA “Kvintets M”. 

Katrīna Antonova
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29346403
 katrina.antonova@vecumnieki.lvKomentāri (1)

Liepu iela

Pievienots: 25.03.17 18:36

Tā jau sabojātais liepu ielas ceļš, tika sabojāts vēl vairāk! Lūdzu salabojiet arī to.Ja ne priekš ielas iedzīvotājiem tad dēļ bērnudārza bērniem un to vecākiem:)!

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA