Jaunākās ziņas

Valsts policija izplata atgādinājumu par kūlas dedzināšanas aizliegumu

24.03.2017

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka, iestājoties siltajam laikam, sāk aktivizēties kūlas dedzinātāji. Šādas neapdomīgas rīcības dēļ nereti nelaime skar ne tikai pašus dedzinātājus, bet arī citus apkārtējos iedzīvotājus. Izceļoties ugunsgrēkam, var nodegt dzīvojamās mājas, saimniecības ēkas, izdegt lielas meža platības. Dedzinot kūlu, tiek apdraudēta pašu cilvēku, kā arī mājlopu dzīvība.

Policija lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par iespējamiem likumpārkāpējiem saistībā ar kūlas dedzināšanu, sniedzot informāciju pa tālruņiem 110 vai 112.

Policija atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var tikt piemērots naudas sods no 280 līdz 700 eiro. Kriminālatbildība iestājas, ja, dedzinot kūlu, aizdegusies kāda no ēkām, kā rezultātā radīti lieli zaudējumi vai ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks.                           

Krimināllikuma 185.panta 2.daļa paredz – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Būsim apdomīgi, nededzināsim kūlu!

Ieva Sietniece
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste
63004302, 20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lvKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA