Jaunākās ziņas

Vecumnieku jaunās floristes laureātu vidū

14.11.2017

Foto: Līga Lauriņa

No 17. oktobra līdz 9. novembrim Rīgā, Jauno tehniķu centrā norisinājās floristikas darbu izstāde – konkurss „Rudens. Krāsas, formas, faktūras”. Organizatori – Rīgas Jauno tehniķu centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru – konkursam izvirzīja vairākus uzdevumus:

  • rosināt bērnus un jauniešus iepazīt dabas materiālu pielietojumu dekoru veidošanā rudens sezonā,
  • veidot radošus darbus atbilstoši tēmai,
  • sekmēt bērnu un jauniešu radošās fantāzijas attīstību un praktiskā darba iemaņu apgūšanu,
  • veicināt audzēkņu interesi par floristiku un dabu interešu izglītības pulciņos.

Nolikums vēstīja, ka audzēkņiem jāveido floristikas kompozīcijas vai dekori ar 70% dabas materiālu pielietojumu, darbiem jāsaglabā stabilitāte un dekorativitāte trīs nedēļas.

Šajā gadā konkursā startēja 135 bērni no 25 izglītības iestādēm. Dalībnieki tika iedalīti piecās vecuma grupās. Mūsu floristi strartēja trešajā vecuma grupā (11 – 13 gadi), kura bija arī visplašāk pārstāvētā – 60 skolēni.

Neatlaidīgs, precīzs, rūpīgs darbs vainagojās ar lielisku rezultātu. Zane Niedra ieguva 3. vietu, ar darbu „Ezis rudenī”, kā arī mazo ekspertu žūrijas balvu. Atzinības rakstu un mazo ekspertu žūrijas balvu saņēma Linda Libere ar darbu „Rudens ķērājs”. Ar atzinības rakstu tika godalgotas Čelsija Viktorija Gerika, Monta Traukmane, Everita Žeire, Anastasija Kovaļkova. Mazo ekspertu žūrijas balvu saņēma Elīza Līva Vētra ar darbu „Vāvere rudenī”. Pateicības ieguva Liāna Tiltiņa un Vita Kalniņa.

Jaunās floristes konkursam sagatavoja un braucienu organizēja floristikas pulciņa skolotāja Līga Lauriņa.

Lai rudens dāsnums un krāsu bagātība dod radošu dzirksti garajos ziemas mēnešos!

Līga Lauriņa,
LAK florista amata meistareKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA