Jaunākās ziņas

Kurmenē izstādīti Annas Grises-Grundmanes gleznojumi

28.07.2017

Annas dienu sagaidot, Kurmenes tautas namu izrotājušas kurmenietes Annas Grises-Grundmanes gleznas. 23. jūlijā kuplā radu, draugu un mākslinieces talanta cienītāju pulkā tika atklāta pussimts darbu izstāde. Ar šo izstādi Anniņa, kā viņu mīļi sauc kurmenieši, atzīmē savu dzīves 80. gadskārtu. Dabas ainavas un krāšņie ziedu gleznojumi ir gandrīz katra kurmenieša mājās un bieži tiek dāvināti ciemiņiem.

Anna Grise-Grundmane mācījusies Rīgas Mākslas skolā, beigusi tēlniecības nodaļu, bet otrs talants – dziedāšana tomēr guva virsroku. Pēc Latvijas Valsts konservatorijas absolvēšanas Annas kundze uzaicināta par solisti Valsts Akadēmiskajā korī. Izstādes atklāšanā skanēja viņas solokoncerta 1974. gada ieraksts, un viņas balss joprojām dzirdama Kurmenes baznīcas korī.

Mākslinieces rokās gūla ziedi, mīļus pateicības vārdus viņa saņēma no pagasta pārvaldes vadītāja Agra Kondrāta, saviem bērniem, mazbērniem un savas mākslas cienītājiem. Sveicēju vidū bija arī pianiste Ausma Luste-Anušēvica, kuras klavierspēle skanēja ierakstā. Atliek tikai piekrist viņas teiktajam par to, kāds dārgums Kurmenē dzīvo!
Pēc mākslinieces sumināšanas gandrīz katrs klātesošais steidza iegādāties kādu gleznu. Vairāki darbi aizceļos uz Angliju.

Anna Grise-Grundmane pati atzīst, ka pēdējos gados mīļākas kļuvušas košās, dzīvespriecīgās krāsas. Tieši tādas, kāda ir viņa pati – vienmēr mīļa, smaidīga un labestīga, mūsu Kurmenes dvēselīte.

Izstāde ar iespēju gleznas iegādāties būs apskatāma līdz augusta beigām.

Sarmīte Ķīse,
Kurmenes tautas nama vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA