Jaunākās ziņas

Atklāj devīto Ginas Viegliņas-Vallietes grāmatu

01.08.2017

Foto: Ieva Pankrate

Piektdien, 28. jūlijā vakarā, Bārbeles tautas namā, skanot sirsnīgajai, nedaudz smeldzīgajai un emocionālajai Ginas Viegliņas-Vallietes dzejai, ko ar mūziku bija apvijuši Jānis un Skaidrīte no Ceraukstes, tika atklāta nu jau devītā rakstnieces grāmata “Rainis un viņa mātes”.

Grāmatas pirmo eksemplāru pasniegt autorei bija ieradusies apgāda Jumava grāmatas “Rainis un viņa mātes” redaktore Eva Jansone, kas pauda savu sajūsmu par Ginu Viegliņu-Vallieti, viņas patieso sirsnību un jauko sadarbību. Jumavas apgāda pārstāve Zenta Valtere vēlēja autorei gaišu prātu, labu veselību un vieglu roku, rakstot arī turpmāk. Tāpat grāmatas atklāšanas svētkos labus vārdus Ginai veltīja daudzi, kas dzīvoja rakstniecei līdzi šīs grāmatas tapšanas laikā.

“Ciemojoties kādā dzejas pasākumā Bārbelē, Bauskas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas skolotāja Vija Cerusa pamudināja uz šīs grāmatas tapšanu,” par grāmatas idejas rašanos stāsta Gina Viegliņa-Valliete. “Daļa materiālu man jau bija savākti. Veiksmīgas iepazīšanās rezultātā izdevās gāmatu uzrakstīt nepilna gada laikā. Es sastapu brīnišķīgu cilvēku – Raiņa pētnieci Gaidu Jablovsku, Raiņa un Aspazijas mājas vadītāju. Viņa mani konsultēja ik uz soļa.”

Grāmata “Rainis un viņa mātes” ir biogrāfisks romāns par konkrētu cilvēku dzīvēm – Raiņa māti Dārtu un vecāko māsu Līzi –, un tās uzdevums ir rosināt lasītājus ieskatīties Raiņa tuvo cilvēku dzīves takās, sākot no Vecumnieku novada Bārbeles, Valles, Vecumniekiem un Stelpes līdz pat Vitebskai!

Gina Viegliņa-Valliete vairākkārtīgi pateicās visiem, kas palīdzēja un piedalījās šīs grāmatas tapšanā. Šo personu vārdi norādīti arī grāmatas sākumā. 

Ieva Pankrate,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste,
22024545Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA