Jaunākās ziņas

Bārbelē satiekas un muzicē lauku kapelas

08.08.2017

Foto: Ieva Pankrate

29. jūlija pievakarē Bārbelē pirmo reizi notika lauku kapelu saiets, kura laikā aiz tautas nama pulcējās kupls ļaužu pulks, lai baudītu muzikālo apvienību koncertu. Satikšanos rīkoja Bārbeles tautas nama kapela “Savējie”.

‘’Mūzikas valoda līgani daiļā uzrunā mūs un nepalaiž vaļā. Lai runā, lai kliedz caur miglas tvaikiem, lai esam tajā uz visiem laikiem,” atklājot lauku kapelu koncertu, ar dzejiskām rindām dalījās Bārbeles tautas nama vadītāja Dace Klipa. Kapelas vienojās kopīgā dziesmā “Lai sasaucamies, lai dziedam”, pēcāk katrs kolektīvs iepazīstināja ar savu repertuāru.

Koncertā piedalījās lauku kapela “Strops” (Saldus), kapela no Dekšāres “Sovejī” (Viļānu novada Dekšāres pagasts), Vīksnas tautas nama kapela “Aizezeres muzikanti” (Balvu novads) un savu deju soli lauku kapelu mūzikas ritmos bija atbraukuši iemēģināt Baldones līnijdeju grupa “Step by step”.

Skanēja tautā pazīstamas melodijas, kurām līdzi dziedāja skatītāji, ļaujoties arī dejām.

Kā pēdējie uzstājās pasākuma rīkotāji, pašmāju novada Bārbeles lauku kapela “Savējie” kopā ar jauno paaudzi. Emīlija, kurai ir četri gadi, dziedāja “Dziesmu par rozīti”, savukārt sešgadīgais Matīss braši izdziedāja “Vella kalpu dziesmu” no kinofilmas Vella kalpi. Koncerts tika noslēgts, vienojoties divās Raimonda Paula dziesmās – “Jādzīvo, lai būtu prieks” un “Vasaras sapnis”.

“Lauku kapelas tiekas tikai vienreiz gadā – kad ir skate, tāpēc aicinājām pie mums muzicējošos draugus uz kopīgu saspēlēšanos, sadziedāšanos un sadraudzēšanos, turklāt esam ciemojušies pie citām kapelām, bet vēl nevienu līdz šim nebijām uzņēmuši savās mājās,” atklāj “Savējo” dalībniece Ieva Mediņa. Viņa stāsta, ka aicinājumam gan atsaucās vien trīs kolektīvi, jo vasaras laiks kapelām ir saspringts un aizņemts, uzstājoties dažādos pasākumos. Citu kapelu dalībnieki, kuri nevarēja ierasties, esot domās bijuši klāt. “Pirmais kapelu saiets izdevās un gan mums, gan ciemiņiem ļoti patika, tādēļ, ja būs atsaucība, pašiem uzņēmība un tautas nama vadītājas atbalsts, šādu saietu rīkosim arī nākošgad,” pārliecināta ir I.Mediņa.

Ieva Pankrate
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
22024545Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA