Jaunākās ziņas

Iedzīvotāji aktīvi iesaistās projekta aktivitātēs

10.10.2017

Foto: www.daugmalemc.lv

Pašvaldība šī gada martā uzsāka ESF projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Vecumnieku novadā” Nr.9.2.4.2/16/I/037 īstenošanu. Projekta mērķis ir nodrošināt pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Vecumnieku novada iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga aktivitātes. Lai sasniegtu projektā izvirzīto mērķi, iedzīvotājiem tiek nodrošinātas dažādas aktivitātes veselības veicināšanai un slimību profilaksei.

Iedzīvotājiem tiek piedāvātas sekojošas bezmaksas nodarbības:

  • Joga Skaistkalnē (nodarbības notiek ceturtdienās Skaistkalnes tautas namā);
  • Joga Vallē (nodarbības notiek pirmdienās Valles pagasta pārvaldē);
  • Fizioterapijas nodarbības Vecumniekos (nodarbības notiek trešdienās Vecumnieku tautas namā);
  • Zumbas nodarbības Vecumniekos (nodarbības notiek pirmdienās Vecumnieku vidusskolas sporta zālē);
  • Peldēšanas t.sk.ūdens aerobikas nodarbības (otrdienās notiek ūdens aerobikas nodarbības un trešdienās peldēšanas nodarbības. Aktivitāte tiek īstenota Daugmales multifunkcionālajā centrā);
  • Kids Gym nodarbības bērniem ar sensorās integrācijas elementiem (nodarbības notiek Veselības centrā);
  • Nūjošanas apmācības nodarbības (šogad nodarbības notika Skaistkalnē un Vecumniekos, 2018. un 2019. gadā nodarbības plānotas Kurmenes, Stelpes, Bārbele un Valles pagastos).

Projektā tiek plānotas vairākas informatīvās un praktiskās lekcijas, piemēram, lekcijas par onkoloģiskajām saslimšanām, izglītojošo nodarbību cikls skolās par tēmu “Atkarību mazināšana un profilakse”, lekcija jaunajiem un topošajiem vecākiem “Perinatālā un neonatālā perioda veselības aprūpe”, nodarbību cikls “Fiziskās aktivitātes kā medikaments”, u.c. pasākumi. Sīkāka informācija par pasākumu datumiem sekos!

Projekta ieviešanas noteikumi paredz, ka laika periodā līdz 2019. gada decembrim, kas ir projekta īstenošanas termiņš, projektā jāiesaista 1793 iedzīvotāji (unikālie apmeklētāji).

Šobrīd apmeklētākās un pieprasītākās ir peldēšanas t.sk.ūdens aerobikas nodarbības. Otrdienās tiek piedāvāta ūdens aerobika, kad dāmas atraktīvas treneres pavadībā veic dažādus vingrinājumus. Savukārt trešdienās uz peldēšanas nodarbībām aktīvi piesakās gan bērni, gan pieaugušie. Tie, kas nevēlas izmantot trenera pakalpojumus, var peldēties un izmantot ūdens masāžas rīkus, ko nodrošina pakalpojuma sniedzējs. Informējam, ka bērnus vecumā līdz 14 gadiem uz peldēšanas nodarbībām pavada pilngadīga persona! Pieteikšanās peldbaseina apmeklējumam notiek elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama pašvaldības mājas lapā www.vecumnieki.lv. Peldbaseina apmeklējumam projekta ietvaros tiek nodrošināts bezmaksas transports Vecumnieki – Daugmale – Vecumnieki.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda (ESF) struktūrfondu līdzekļiem (85%) un valsts budžeta (15%). Kopējās projekta izmaksas sastāda EUR 106 895,00. Projekta īstenošanas termiņš ir 2019. gada 31.decembris.

Sīkāka informācija pieejama, zvanot Attīstības plānošanas nodaļas vadītājai Dacei Šileikai pa tālr. 63920596.

Dace Šileika,
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja – projektu vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA