Jaunākās ziņas

Iepazīst mūsdienīgu ogu audzēšanu

02.08.2017

Foto: Kristaps Stallīts

13. jūlijā tika organizēts brauciens uz Dobeli, kur Dārzkopības institūtā notika ikgadējās “Ogu dienas”.

Pasākums sākās ar ķiršu, upeņu un aveņu degustāciju un turpinājās ar semināru, kurā apmeklētājus iepazīstināja ar aktuālāko informāciju un izmēģinājumu rezultātiem dažādu ogu audzēšanā.

Seminārā stāstīja par izmēģinājumiem upeņu audzēšanā, izmantojot dažādus mulčēšanas variantus vairākām upeņu šķirnēm. Tika prezentētas jaunākās reģistrētās upeņu un ērkšķogu šķirnes, kā arī izvērtēts saldo ķiršu potcelmu izmēģinājums un dotas atziņas par labāko potcelmu izvēli. Varēja iegūt informāciju arī par zemeņu un aveņu audzēšanu tuneļos, un tika atklāti šāda pētījuma rezultāti. Seminārā iepazīstināja ar nozīmīgākajiem krūmogulāju kaitēkļiem un slimībām, pastāstīja par vispasaules ķiršu simpoziju un “Berry school 2017” (tulk. – Ogu skola), par jaunākajām tendencēm ogu audzēšanā pasaulē.

Pēc kafijas pauzes bija iespēja apmeklēt Dārzkopības institūta dārzu un apskatīt izmēģinājumus. Lai arī lija lietus, visi ar lielu interesi gidu pavadībā devās uz dārzu, kur klausītājus iepazīstināja ar saldo ķiršu audzēšanu zem seguma, kā arī dažādām saldo un skābo ķiršu šķirnēm. Turpinājumā apskatījām tuneļu, kuros tika audzētas avenes un zemenes. Pēc tam devāmies uz upeņu lauku, kur iepazināmies ar dažādām upeņu šķirnēm. Pastaigas laikā guvām atziņas, kā ierīkot un kopt augļu dārzu un apvienot to ar dažādiem dekoratīvajiem kokiem un krūmiem.

Iesaku jebkuram apmeklēt Dārzkopības institūta dārzu, it sevišķi ceriņu svētkos vai ķiršu, plūmju, ābolu, vīnogu, bumbieru ražas laikā!

Liels paldies Vecumnieku novada domei par transportu un paldies šoferītim par labu braukšanu. Pateicība arī aktīvajiem ogu audzētājiem, kas piedalījās braucienā!

Kristaps Stallīts
Vecumnieku novada lauku attīstības konsultants
20267734Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA