Jaunākās ziņas

Mūzikas festivāls „Āboļdārzs” šarmē apmeklētājus

17.05.2017

Foto: Katrīna Antonova

13. maijā tika aizvadīts pirmais brīvdabas mūzikas festivāls „Āboļdārzs”, kas norisinājās senā ābeļdārzā Bārbeles pagasta Gaismā.

Festivāla apmeklētāji varēja baudīt Daces Straumes gongu, pūšamo instrumentu un kokles muzikālo priekšnesumu kopā ar mūziķi Reini Grantu. Iepriecināja arī Ievas Rūtentāles un draugu akustiskais koncerts pie pašiem skatītājiem. Par muzikālo fonu vēlāk rūpējās Iecavnieks DJ CSTL.

Festivāla organizatori Kārlis Ulmanis un Ruta Garklāva īsi ieskicēja savu dzīvošanu laukos un, iesaistoties sarunā, atbildēja uz apmeklētāju jautājumiem par atšķirībām ar dzīvi pilsētā.

Pēc sarunas grupa Reinis Young Trio turpināja piepildīt „Āboļdārzu” ar skaistām mūzikas skaņām. Vakarā festivāla galvenie mūziķi – grupa Riga Reggae lika publikai izkustēties un aicināja brāļus un māsas uz mieru un mīlestību.

Visas dienas garumā festivāla viesi varēja izmēģināt savus spēkus balansēšanā uz virves, izpildot izaicinājumu – noiet pa ļodzīgo virvi un balvā iegūt pašmāju uzņēmuma Keefa Simply Food biezeņus.

Protams, neizpalika arī dažas neparedzētas aizķeršanās, taču ar tām operatīvi tikām galā un uzskatu, ka pirmā festivāla iesvētības izturējām. Guvām arī mācību nākamajiem festivāliem. Jau tagad skaidri zinām, ka nākošgad atkārtoti ierobežosim apmeklētāju skaitu. Biļešu skaitu iepriekšpārdošanā ierobežojām līdz 200; festivālā ieradās ap 140 cilvēku. Tieši mazā burzma piedeva burvību, par kuru priecājās bērni un vecāki. Tāpat svarīgi bija tas, ka festivālā uz vietas netika tirgoti alkoholiskie dzērieni, ko apmeklētāji novērtēja atzinīgi. Tomēr nākošgad iecerēts pieaugušajiem piedāvāt baudīt sidru, kas iegūts no ābeļdārza āboliem, taču mazajiem – pašu ražotās sulas.

Kopumā sajūsma un pacilātība, ko varēja uzsūkt festivāla laikā, apmeklētājiem un mums turpinājās arī vairākas dienas pēc festivāla. Dodu gandrīz simts procentu iespējamību, ka festivāls kļūs par tradīciju un notiks reizi gadā. Jau tagad sākam uzrunāt mūziķus un domāt nākamā gada koncertu un aktivitāšu programmu. Tagad mums un arī potenciālajiem apmeklētājiem ir vēl skaidrāk zināms festivāla formāts – laiski pavadīt laiku lieliskā atmosfērā ģimenēm, baudot neparastu mūziku.

Par skaņu rūpējās www.pxb.lv, Ingus un Andris. Festivāla atbalstītāji: Vecumnieku novada dome, Cafe+, Keefa Simply Food, SlacklineLV, Banana Chill, Ulmann. Liels paldies arī Valteram Feldmanim, Reinim Brūvelim, Nilam Vilnim, Bauskas kultūras centram, Laurai Kļaviņai, Tomam Krilovam, Gintai Ernštreitei, Pēterim Brīniņam un visiem brīvprātīgajiem palīgiem, ģimenei un draugiem!

Pašiem sava mazā Vudstoka
Zvilnēšana starp ābelēm un bumbierēm iekarinātajos šūpuļtīklos. Daba, debesis un mūzika. Izkustēšanās, mundrumam uzsitot ar raketi volāniņu vai novusa ripu. Pirkstu izlocīšana un fantāzijas atraisīšana, veidojot māla totēma figūras un vēja zvanus no māla podiņiem un galda piederumiem. Bērnu pilna smilšu kaste. Uz rokām, kājām un pierēm hennas tetovējumi. Ābeļu pumpuru tējas ceremonija. Naivums un romantisms. Mēs pat droši varētu teikt – šeit daudz mazākā formātā, bet valdīja gluži tāda pati patīkama eiforija un pozitīva gaisotne kā festivālu mātē – Vudstokā.

Kārlis Ulmanis,
Festivāla „Āboļdārzs” organizatorsKomentāri (1)

Malači

Pievienots: 19.05.17 09:41

Nākamgad arī buushu!

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA