Jaunākās ziņas

Pārrunā iespējas kļūt par audžuvecākiem

15.05.2017

Foto: Ieva Pankrate

Sestdien, 13. maijā, Vecumnieku tautas namā Vecumnieku novada bāriņtiesas kolektīvs aicināja katru, kas kādreiz ir apdomājis iespēju pieņemt ģimenē audžubērnu, piedalīties pasākumā “Kā kļūt par audžuģimeni?”

"Šīs sanākšanas galvenā doma ir veicināt audžuģimeņu kustību,” stāsta Vecumnieku novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Evita Caune.  Nonākšana audžuģimenē ir ārpus ģimenes aprūpes forma, kad bērni kāda iemesla dēļ ir palikuši bez vecāku gādības, un viņiem tiek dota iespēja turpināt augt ģimeniskā vidē. Vecumnieku novadā ir trīs audžuģimenes, informē E. Caune.

Ar savu pieredzi dalījās stelpiete Velga Strūberga, kas ir audžumamma piecus un desmit gadus veciem puikām, kuri viņu sauc par mammu. “Daudz iemācījos audžuģimeņu apmācību kursos, kas man palīdzēja saprast sevi un audzināšanas procesu, tā bija ļoti vērtīga un noderīga pieredze,” viņa atklāja.

Uz šo pasākumu bija atbraukusi audžumamma Inese Meirāne no Rīgas ar adoptēto meitiņu Danielu. I.Meirāne stāstīja par savu septiņu gadu pieredzi, strādājot bērnunamā, kas novedusi līdz atklāsmei par viņas aicinājumu – kļūt par audžumammu. Deviņu gadu laikā viņa ir bijusi audžumamma deviņiem bērniem. Vienlaikus lielākais bērnu skaits viņas ģimenē bijis trīs.

I.Meirānes stāsti iedvesmoja klātesošos, un pasākuma beigās kāda sieviete atklāja, ka jau sen domā kļūt par audžumammu un nu esot sadzirdējusi to, kas palīdzējis pieņemt lēmumu. Uz ko E. Caune atbildēja: “Jādodas uz tuvāko bāriņtiesu uzrakstīt iesniegumu!”

Ieva Pankrate
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA