Jaunākās ziņas

Sipenieka piemiņas kauss aizceļo pie Bauskas ugunsdzēsējiem

04.10.2017

Foto: Katrīna Antonova

Piecas ugunsdzēsēju komandas 30. septembrī satikās Skaistkalnē, lai sacenstos par kādreizējā brīvprātīgā ugunsdzēsēja Arnolda Sipenieka piemiņas kausu ugunsdzēsības sportā.

Ugunsdzēsēji no Baldones, Bauskas, Vecumnieku un Iecavas posteņiem, kā arī brīvprātīgo brigāde no Skaistkalnes startēja un pārbaudīja savus spēkus piecās disciplīnās.

Glābšanas riņķa mešanā vistālāk un precīzāk to raidīja skaistkalnieši, tomēr pats tālākais metiens sektora robežās izdevās Bauskas ugunsdzēsējam G. Mediņam – 24,90 metri. Otro un trešo vietu individuāli izcīnīja R. Valškevics un K. Asups no Skaistkalnes ar rezultātiem attiecīgi 21,40 un 20,90 metri. Visa Bauskas komanda ierindojās otrajā vietā šajā disciplīnā, aiz sevis kā trešos atstājot Iecavas ugunsdzēsējus.

Kausa izcīņā bija sagatavota aizraujoša stafete ap dīķi – glābšanas laivas airēšana, kur stafeti pārtvēra izvelkamo trepju nesējs, kuram jāpārvar vairāki šķēršļi. Tālāk sekoja šļūtenes izritināšana un skrējiens līdz ātrai ugunsdzēsēja ekipējuma uzvilkšanai. Pilnā ekipējumā no zābakiem līdz nolaistam ķiveres aizsargstiklam ugunsdzēsēji skrēja pēc ugunsdzēšamā aparāta, lai ar to nodzēstu lielu dzīvo liesmu. Visu komandu rezultāti bija ļoti līdzīgi, tomēr veiklības pārbaudē uzvarēja Vecumnieku komanda. Otrajā vietā ar astoņu sekunžu starpību ierindojās Bauska, un trešo vietu stafetē izcīnīja Skaistkalnes komanda.

Ugunsdzēsēju automašīnas vilkšanas disciplīnā visātrākais uzrāviens izdevās Bauskas glābējiem, otrie bija skaistkalnieši un trešie – vīri no Vecumniekiem. Lai gan jāatzīmē, ka pirmās un piektās vietas ieguvējus šajā disciplīnā šķīra nepilnas divas sekundes.

Baldones komandai izdevās iekļūt trijniekā disciplīnā – izvēršanās ar rokas sūkni. Par dažām sekundēm ātrāki izrādījās Iecavas ugunsdzēsēji un ātrākie – Vecumnieki. Taču vissīvākā konkurence visu sacensību gaitā bija, veicot izvēršanos ar motorsūkni, kurā Vecumnieku, Iecavas un Bauskas vietu sadalījumu disciplīnā ietekmēja vien sekundes simtdaļas.

Apkopojot rezultātus, sacensību dienā gadījās pārskatīšanās misēklis un ar godalgoto trešo vietu piecu komandu kopvērtējumā tika apbalvota Iecava, lai gan punktu ziņā pārāka šoreiz bija Skaistkalnes komanda. Tiesneši abām komandām pēcāk atvainojās par pieļauto kļūdu. Vecumnieki ieņēma otro vietu, taču pārliecinoši pārākā šogad izrādījās Bauskas ugunsdzēsēju komanda. Apsveicam un uz tikšanos nākamgad!

A.SIPENIEKA PIEMIŅAS KAUSA 2017 REZULTĀTI

Katrīna Antonova,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas redaktore
29346403Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA