Jaunākās ziņas

Stelpē aizvadīta Domes vadības tikšanās ar iedzīvotājiem

11.10.2017

Foto: Ieva Pankrate

10. oktobra pēcpusdienā Stelpes pamatskolā pulcējās ap 30 iedzīvotājiem, lai uzklausītu un aprunātos ar Vecumnieku novada domes vadību.

Atbildes uz radušies jautājumiem sniedza Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš, izpilddirektore Aiga Saldābola, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals un Sociāla dienesta vadītāja Ina Jankeviča. Šādas tikšanās ir kļuvušas par tradīciju, kad oktobra un novembra mēnesī katrā pagastā tiek pārrunāts paveiktais, ieskicēti nākotnes plāni un uzklausīts iedzīvotāju viedoklis.

Stelpē un Bārbelē šogad šīs tikšanās ir neparastākas, jo ir izskanējis ierosinājums par pagasta pārvaldnieku amata pienākumu apvienošanu. Vecumnieku izpilddirektore Aiga Saldābola vispirms informēja par remontdarbu noslēgšanos Stelpes pamatskolā un pagasta pārvaldē. Darbi norit arī medpunktā, un drīzumā tiks uzsākta Stelpes ceļa posma asfaltēšana.

Iedzīvotājiem bija daudz jautājumu par plānoto ceļa asfaltēšanu – kad tas notiks, cik garu posmu asfaltēs, vai tiks ierīkotas gājēju ietves. Vadība sniedza atbildes, ar noderīgu informāciju sarunā iesaistoties arī deputātam Mārtiņam Mediņam.

Asas diskusijas izraisīja jautājums par Stelpes un Bārbeles pagasta pārvaldnieku amatu apvienošanu. “Katrā sētā ir jābūt saimniekam. Stelpē ir daudz darāmo darbu, un ir vajadzīga redzīga acs uz vietas,” savu nostāju pauda stelpiete.

Sarunās izskanēja arī viedoklis, ka cilvēkam, kas strādātu abās pārvaldēs, ir jābūt ļoti gudram un zinošam, jāpārzina abi pagasti. Šāda cilvēka atrašana nešķietot reāla, kā arī nav garantijas, ka viens cilvēks abās pārvaldēs spēs strādāt kvalitatīvi, – pauda daļa klātesošo.

Sanāksmē piedalījās Stelpes pagasta pārvaldnieks Elmārs Jukonis, kuram tika uzdoti vairāki jautājumi, taču viņš nenostājās nevienā no pusēm, jo pārvaldnieka amatā jebkurā gadījumā pēc personīga lēmuma nepaliks. Diskusijā iesaistījās arī pašreizējā Bārbeles pagasta pārvaldniece Ērika Našeniece, kura drīzāk neatbalsta ideju par vienu pārvaldnieku diviem pagastiem.

Nepacietīgākie steidza mājup ātrāk, bet sanāksme izvērsās trīs stundu garumā. Pēc lietišķās daļas sekoja individuālas sarunas pie kafijas tases.

Ieva PankrateKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA