Jaunākās ziņas

Stelpes mototrasē norisināsies Pasaules un Eiropas čempionāti

08.08.2017

Foto: Jānis Pastars

12. un 13. augustā Sporta un atpūtas parkā „Pīlādžu mototrase” Stelpē jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies FIM Latvijas Grand Prix Pasaules čempionāts blakusvāģiem un Eiropas čempionāts kvadricikliem, kurā pulcējas pasaules un Eiropas spēcīgākie un ātrākie motosportisti.

Pasaules čempionātā blakusvāģiem Stelpē Latviju pārstāvēs viena no šī brīža pasaules TOP ekipāžām: Jānis Daiders/Kaspars Stupelis, kā arī Elvijs Mucenieks ar pilotu Valentīnu Žirū, kuri šajā sezonā ir vieni no vadošajiem sportistiem pasaulē. Pie starta barjeras šajā čempionāta sezonā augstās vietās ierasts redzēt arī citus Latvijas līdzbraucējus: Lauri Daideri un Haraldu Kurpnieku.

Pēc aizvadītajiem deviņiem Pasaules čempionāta posmiem 1.vietā atrodas Etjēns Baks ar līdzbraucēju Nikolā Musē, 2.vietā Valentīns Žirū ar latviešu sportistu Elviju Mucenieku, bet trešajā vietā Daniels Vilemsens ar līdzbraucēju Robiju Baksu. Šajā sezonā franču pilotam V.Žirū ar E.Mucenieku ir visas iespējas cīnīties par pasaules čempionu titulu, jo pašreiz no pirmās vietas viņi atpaliek vien par 13 punktiem, bet priekšā ir vēl pieci čempionāta posmi.

Startam Stelpē pieteiktas 53 blakusvāģu ekipāžas, kuru starpā pēc ilgu gadu pārtraukuma būs sešas Latvijas ekipāžas. Pēdējo reizi Latvijā piecas Latvijas ekipāžas pie starta barjeras stājās 2007. gadā Ķegumā, kad vēl Pasaules čempionātā startēja Kisters Serģis kopā ar Kasparu Stupeli. Šīs sezonas ekipāžu skaits liek domāt par blakusvāģu popularitātes atgriešanos Latvijā.

Paralēli Pasaules un Eiropas čempionātiem norisināsies starptautiskas sacensības citās blakusvāģu klasēs: b/v seniori, b/v veterāni, b/v ar gaisa dzesēšanu, b/v juniori, b/v vēsture, b/v bērni.

12. augusta vakarā pēc spraigās kvalifikācijas sacensību dienas norisināsies „Pīlādžu mototrases” nakts balle, kur uzstāsies DJ [EX] Da Bass ar Eināru Latiševu (perkusijas). Vakara pasākumu iesildīs un noslēgs DJ Alvis Still. Plkst. 23 paredzēta sacensību svinīgā uguņošana.

Atceroties, ka augusts ir viens no siltākajiem Latvijas mēnešiem, tas būs īstais laiks, lai ar ģimeni un draugiem atpūstos, izbaudītu skaisto vidi un atbalstītu motosportistus trasē. Mototrases infrastruktūra ir radīta gan sportam, gan atpūtai, tādejādi sniedzot iespējas atpūsties ikvienam.

Līdzjutēju ērtībām būs nodrošināts kempings, kurš atradīsies ainaviskā parka teritorijā un apmeklētājiem būs pieejams 11. augustā no plkst. 15.

Sīkāka informācija par trasi un sacensībām mājas lapā www.piladzis.lv. Atskats uz pirmo Pasaules čempionāta posmu Stelpē 2015. gadā ŠEIT.

Divu dienu biļetes pieejamas BIĻEŠU SERVISA KASĒS, kā arī pasākumā uz vietas.

Tiekamies Stelpē!

Inga Pīlādze Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA