Jaunākās ziņas

Vallieši satiekas Liepu ielas svētkos

02.08.2017

Foto: Ieva Pankrate

“Vasarā daudzas pilsētas un pagasti svin savus svētkus. Līdz šim Vallei tādu nebija, varbūt kopīgiem spēkiem iedibināsim jaunu tradīciju?” – optimistiski teic pasākuma vadītāja Gunta Kupčiuna, 29. jūlijā Vallē atklājot pirmos Liepu ielas svētkus.

Liepu iela ir garākā iela Vallē. Šogad tā ir piedzīvojusi pārmaiņas – ir apzāģēti koki, kuri traucēja satiksmes drošībai, un iestādīti jauni. Gatavojoties svētkiem, veikti vairāki darbi ciema sakopšanā – ierīkots auto stāvlaukums, iestādītas puķes, sakoptas ielu apmales un grāvmalas, izslaucīti pagalmi un laukumi, appļauti zālāji, salasīti atkritumi.

Svētku dienā iedzīvotāji tika rosināti iznākt ārā no saviem dzīvokļiem, ieskatīties acīs kaimiņiem, uzsmaidīt viens otram un apvaicāties, kā klājas, pārrunāt kopīgu pasākumu un talku rīkošanu, lai padarītu savu dzīvesvietu skaistāku un tīrāku!

Pasākuma vadītāja aicināja ļauties svētkiem un atpūsties gan risinot intelektuālus uzdevumus, gan nedaudz pasportojot, pārbaudot sevi šaušanas sacensībās, kopīgi ieturot maltīti, kuru sagādāja divi brīnišķīgi un atsaucīgi vīri no Liepu ielas – Laimonis Samulionis un Jānis Kuzmins, kā arī noteikti uzdancojot vakara ballē.

Liepu ielas svētkos tika mērīts arī iedzīvotāju apmeklējums, nosakot, kura māja ir pārstāvēta viskuplākajā skaitā. Uzvaras laurus plūca 7. mājas iedzīvotāji un balvā saņēma kliņģeri. Otrās vietas ieguvēji apmeklējuma skaita ziņā bija 5. māja un trešā vieta pienācās 13. mājas iedzīvotājiem.

Piecu cilvēku komandas no katras daudzdzīvokļu mājas un viena apvienotā individuālo māju komanda piedalījās “Liepu ielas stafetē” visiem vecumiem: stafetes 1. posmu skrēja bērns vecumā līdz 10 gadiem, 2. posmu – jaunietis vecumā līdz 20 gadiem, 3. posmu – jaunietis vecumā līdz 30 gadiem, 4. posmu – pieaugušais vecumā līdz 40 gadiem un 5. posmu – pieaugušais vecumā 40+. Skrējienā uzvarēja 5. māja ar rezultātu 2 min 5 sek., aiz sevis atstājot 13. māju un individuālo māju komandu, kuru rezultātus šķīra vien piecas sekundes.

Intelektuālajos uzdevumos un zināšanu pārbaudē pārāki izrādījās „Vēju” mājas iedzīvotāji.

41 dalībnieks izmēģināja precizitāti individuālajās sacensībās šaušanā. Sieviešu konkurencē pirmo vietu ieguva Rūta Štarka, otrā vieta Ievai Štarkai un trešās vietas ieguvēja bija Lolita Griškeviča. Vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Voldemārs Bankovs, otrā vieta Ērikam Ķikuram un trešā vieta – Andrim Štarkam.

Laivošanas sacensībās startēja deviņas komandas. Visātrākā izrādījās komanda, kurā startēja Anatolijs Dāboliņš un Jānis Zālmanis, otrā vieta tika 5. mājas komandai un trešā vieta – 9.B mājai.

Pasākuma autore G. Kupčiuna izsaka pateicību privātmāju iemītniekiem un daudzdzīvokļu māju vecākajiem, pagasta pārvaldniecei Ivetai Radziņai, pašvaldības aģentūras direktoram Ziedonim Jankužam, sporta darba organizatorei Inai Lukjaņinai, bibliotēkas vadītāja Ingunai Kļaviņai un citiem par atsaucību un atbalstu. Paldies arī kultūras darba organizatorei Aijai Skosai, kas palīdzēja ar idejām priekšnesumiem un ballei.

Iecerēts Liepu ielas svētkus padarīt par tradīciju, nākotnē pieaicinot ļaudis no citiem ciematiem un pilsētām, kurās arī ir Liepu iela, atklāj G. Kupčiuna.

Ieva Pankrate,
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste,
22024545Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA