Jaunākās ziņas

Vecumnieku novada vidusskolu klasēs drīkstēs būt ne mazāk kā 10 skolēnu

04.08.2017

26. jūlija Vecumnieku novada Domes sēdē tika pieņemts lēmums, kas nosaka minimālo skaitu, lai atvērtu 10. klasi. Šāds regulējums bija spēkā arī līdz 29.06.2017., kad Satversmes tiesas lēmums to atcēla. Minimālais skaits 10. klasē bija Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāts kritērijs, kas balstīts gan uz finansiāliem aprēķiniem, gan iespējām īstenot izglītības programmu, tādēļ arī Vecumnieku novadā deputāti pieņēma lēmumu, kas spētu nodrošināt kvalitatīvu izglītību.

Lēmumā noteikts, ka izglītības iestādes 10. klases komplektēšanu veic līdz 15. augustam (ieskaitot). Ja skolēnu skaits kādā no izglītības iestādēm būs mazāks par desmit, 10. klasi atvērt nevarēs un skolu direktori informēs pieteikto jauniešu vecākus par nepieciešamību izvēlēties citu mācību iestādi.

Vecumnieku novada vidusskolēni regulāri ar labām sekmēm startē starpnovadu un valsts mēroga olimpiādēs. Pagājušajā mācību gadā godalgotas vietas mācību priekšmetu olimpiādēs ieguvuši 93 skolēni. Tāpat novada vidusskolu beidzēji sekmīgi turpina mācības augstākajās izglītības iestādēs.

Lai arī iepriekšējā mācību gadā bija vērojams neliels skolēnu pieaugums, kopumā kopš novada izveides skolēnu skaits samazinājies par 271 skolēnu. Šāds samazinājums, ņemot vērā arī valsts politiku vidējās izglītības jomā, liks novadam nākotnē pārskatīt skolu tīklu, bet, kamēr nav precīzi zināmi nosacījumi no valsts puses, novads saglabās līdzšinējo politiku. Skolas pastāvēs, kamēr tajās ir skolēni.

Vecumnieku novadā vidējo izglītību ir iespējams iegūt 4 vidusskolās – Vecumniekos, Misā, Vallē un Skaistkalnē. Visas novada izglītības iestādes ir akreditētas un nodrošina kvalitatīvu vispārējo vidējo izglītību, kā arī piedāvā daudzveidīgu, jauniešiem atbilstošu interešu izglītību. Lai ieraudzītu nākošā mācību gada kopainu un saprastu rīcības plānu, aicinām izdarīt izvēli un pieteikties sevis izvēlētajā vidusskolā pēc iespējas drīzāk!

Iveta Bērziņa
Vecumnieku novada domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
28377422Komentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA