Jaunākās ziņas

Vecumnieku tautas nams atzīmē Jumīša svētkus

10.10.2017

Foto: Katrīna Antonova

Apjumības ir rudens saulgrieži, kas tiek svinēti ap laiku, kad diena un nakts ir vienādā garumā. Latvieši rudens ražas novākšanu izsenis atzīmējuši ar svinībām un arī mēs, Vecumnieku tautas nama saime, Apjumību laikā rudenī svinam Jumīša svētkus Vecumnieku tirgus laukumā.

Šis gads ar lietavām un nepastāvīgo laiku arī svētku organizatoriem ir liels izaicinājums. Koncertprogramma tika veidota skanoša, piedaloties vairākiem tautas nama dziedošajiem kolektīviem, jo Vecumnieku tautas nama jauktais koris “Maldugunis”, piedaloties projektā “Iedzīvotāji veido savu vidi”, sadarbībā ar Vecumnieku novada domi šovasar realizēja projektu “Kora podestu būvniecība”. Korim tapa skaisti un stabili trīs bloku podesti. Tad nu šī bija tā reize, kad podesti pirmo reizi tika ierībināti un iedziedāti. Projekta vadītāja, Vecumnieku tautas nama vadītāja un kora dalībniece Agrita Laudurga un būvdarbu vadītājs Mārcis Vētra tirgus rītā dalījās ar būvniecības laikā piedzīvoto, jo darbs patiesi bija ļoti darbietilpīgs un atbildīgs.

Jumīša svētku rītā pats Dievs gādāja, lai laiks būtu skaists un rudenīgi saulains, un tā bija kā alga mums visiem par paveikto. Uz skatuves sevi parādīt un atrādīt bija ieradies koris “Maldugunis” (diriģente Sindija Druva, koncertmeistare Lelde Rasnace un koklētāja Iveta Kaktiņa). Kāpēc atrādīt? Tas tāpēc, ka kora sievas bija daiļi jo daiļi rotājušās tautastērpos un galvās – jauni, tikko šudināti lakati, kas tapuši ar čaklo roku īpašnieces, kora dalībnieces Kristīnes Gausiņas palīdzību. Tāpat jaunos podestus ieskandināja senioru koris “Atbalss”  un viņu diriģente Iveta Kaktiņa, kas šogad ir pārņēmusi kora vadīšanu. Vēlam viņai un kolektīvam daudz skanīgu dziesmu un neizsīkstošu gribasspēku darboties, kas mūsu tautas nama senioriem patiesi ir.

Prieks bija arī par bērnu vokālā ansambļa “Zīļuki” (vadītāja Dace Starta) kuplo sastāvu, jo te aug mūsu jaunā, dziedošā paaudze, kas kuplinās un pārstāvēs mūsu novadu Vispārējos Latviešu Dziesmu un deju svētkos tālākā nākotnē.

Kā jaunums mūsu tirgū bija pašu sarūpētais “Saimnieču galds” ar allaž naskajām saimniecēm Vēsmu Petruševicu un Mārīti Vītolu priekšgalā (amatierteātris “Vecmuiža”). Saimnieču galds būtu itin nekas, ja tajā ar saviem lauku labumiem nedalītos arī mūsu novada saimnieces un saimnieki.

Sirsnīgs paldies Gundegai Sīmansonei, Rudītei Vecvagarei, Eduardam Žogotam, Inetai Klāviņai, Andrim Zandbergam, Dzintrai Liepkalnei, Jurim Zālītim, Aijai Vildei un Lailai Brankai par konservējumiem, ievārījumiem, medu, mārrutkiem, skābētajiem kāpostiem, dažādajiem sieriem, sukādēm, tēju un citiem labumiem. Šāds degustāciju galds ļauj apmainīties ar dažādajām receptēm un pieredzi, kā arī iegūt uzticamus pircējus. Cerams, šāda saimnieču galda tradīcija ies plašumā.

Jumīša tirgus nav iedomājams bez mielošanās ar tradicionālo rudens ražas zupu, kā arī bez mūsu lieldraugu, atbalstītāju dāvanām. Paldies par atbalstu Vecumnieku novada domei, Vecumnieku veikalam „Elvi” un vadītājai Līgai Kolātei, AS „Aldaris” un mūsu ilggadējam sadarbības partnerim AS „Latvijas Maiznieks”! 

Vita Vēvere,
Vecumnieku tautas nama mākslinieciskās daļas vadītājaKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA