Jaunākās ziņas

Vecumnieku un Valles amatierteātri spēlē "Pērses krastos"

02.08.2017

Foto: Aivars Petruševics. Izrādes foto no arhīva (Katrīna Antonova)

Jauku, jautru un arī atbildīgu braucienu pieredzēja divi mūsu novada amatierteātri, dodoties uz tradicionālo festivālu “Pērses krastos”. Festivāls pulcē teātra spēlmaņus no daudziem Latvijas novadiem (14 teātra kopas), šoreiz arī no Lietuvas.

Uz Koknesi 15. jūlijā devās Vecumnieku tautas nama amatierteātra “Vecmuiža” un Valles saieta nama amatierteātra dalībnieki ar šajā sezonā iestudētajām lugām.

Dekorāciju “ielocīšana”, smiekli, joki, “vecmuižnieku” gājiens (drīzāk skrējiens) pa Jaunjelgavas promenādi gar Daugavu, gardas pusdienas krodziņā “Pie Rūdolfa” un tad – brauciens uz Vecbebriem, kur vallieši V.Jākobsona muzeja pagalmā spēlēja režisores Aijas Skosas iestudēto A.Birbeles lugu “Zaļā zona”. Pēcāk vecmuižnieki devās uz Iršu pagasta tautas namu, lai rādītu V.Petruševicas iestudēto lugu “Tikai divi...”.

Festivāls šogad bija paplašinājis savu mērogu – ne tikai Koknesē, bet arī novada pagastos varēja baudīt šī sarīkojuma fantastisko gaisotni.

Iršos noskatījušies Sēlpils amatierteātra sniegumu, pēc īsa brīža arī paši kāpām uz skatuves. Skatītāju lielā atsaucība, līdzi dzīvošana, aicinājums atbraukt vēl, puķes, dāvanas, un pārņem neviltota sajūta, ka esam spējuši dāvāt prieku.

Festivāla pēdējo izrādi – M.Zālītes/U.Marhilēviča “Tobāgo” – Saldus tautas teātris spēlēja Kokneses tautas namā. Bija vērojams brīnišķīgs aktieru sniegums, dzirdama ventiņu mēle un ilgi aplausi, kājās stāvot, un beigās, pāri visam, atklāsme – mūsu mājas ir te, Latvijā. Vēlāk pagalmā festivāla dvēsele, Kokneses amatierteātra režisore Ingūna Strazdiņa, pateicās visiem dalībniekiem, pasniedzot dāvanas un aicinot baudīt karstu “teātra zupu”, pēc kuras mūspuses aktieri rindā stājas vairākkārt, jo “ciemos jau vienmēr garšo labāk nekā mājās”.

Visu garo dienu mūsu smieklos, dziesmās klausījās un reizēm arī brīnījās šoferītis Edgars Ozoliņš.

Vēsma Petruševica,
Vecumnieku amatierteātra “Vecmuiža” režisoreKomentāri (0)

Pievienot komentāru
Ievadiet kodu no bildes: *
 
CAPTCHA